MOTİVASYONUNUZU ARTIRMANIN YOLU!

Yalnız spor yapmanızın artıları olduğu gibi bir spor partneriyle beraber spor yapmanız size farklı artılar sunabilir. Spor yapmak daha eğlenceli olur ve zaman daha çabuk geçer. Ayrıca spor partnerinizin olması sizi daha çok motive eder ve motivasyon düşüklüğü yaşadığınız zamanlarda birbirinize destek omanızı sağlar. Bütün bunlardan önce en nemli şart, iyi bir partner bulmak!

Spor performansı sizden daha iyi olup, size yol göstermeye çalışan biri tam ihtiyacınız olan partner gibi görünsede, gerçek hayatta farklı olabiliyor. Biri size iyi niyetle destek olmaya çalışsa da, algılarımız sizden performans olarak daha iyi olan bir partnerin desteğini, farklı şekilde algılamanızı sağlıyor. İstediğimiz performansı alamadığımızda başkasının desteğini küçük düşürücü algılayabiliyoruz. Bu içsel savaşdan mağlup düşer ve istediğiniz verimi alamazsınız. 

İstediğiniz verimi alabilmek ve motivasyonunuzu MOTİVASYONUNUZU ARTIRMAK için spor partnerinizİ seçerken sizinle aynı seviyede olmasına önem verin. Birlikte yeni egzersiz programları keşfetmek size rekabet ortamı yaşatmaz. Çünkü biriyle kendinizi kıyaslamak sizin veriminizi ve enerjinizi düşürür. Oysa o enerjiye spor esnasında fazlasıyla ihytiyacınız var. Spor yapmanızda amaç kötü enerjilerden arınmak ve iyi enerjilerle ruhunuzu beslemek olsun.

Önerilen Makaleler