1- Formunu korumak için ne sıklıkla spor yapıyorsun? Hangi spor türlerini tercih ediyorsun? Neden?
Bir dönem reformer pilates yapmıştım çok çok memnun kalmıştım fakat Şefkat Tepe süresince pek spor yapmaya vaktim olmadı. Simdi fitness yapıyorum. Fakat kesinlikle pilates çok iyi geliyor vücuda. Bir de vücudunuza ne gerek bunu iyi bilmeli, benim kaslarımı güçlendirmem gerekiyor mesela çok güçsüzler.
2- Beslenmene dikkat ediyor musun? Normal bir günde neler tüketirsin? Bize bir günlük beslenme düzenini anlatabilir misin? Asla vazgeçmem dediğin bir yemek var mı? Ya da mutlaka her gün yediğin bir yemek?
Kahvaltı benim için çok önemlidir güne mutlulukla başlamanın en önemli anahtarı bence… Tuz, şeker, yağ ve beyaz ekmeği çok uzun süredir kullanmıyorum ama onun dışında ne istersem yerim abur cubur çok tüketiyorum ne yazık ki cips, çikolata… hamburger, patates kızartması, mayonez çok seviyorum… Bir iki gün çok abarttıysam yemeyi sonraki günler dikkat ederim. Bol bol bitki çayı içiyorum (yeşil çay,lavanta çayı, kekik suyu, maydonoz suyu) hem ödemimi atmaya yönelikte çok ise yarıyor. Ve tabi ki bol bol su içmek en önemlisi.. çok fazla kırmızı et tüketmiyorum. Salata rutinim vardır sabah kahvaltı da olmak üzere günlerce sabah aksam salata yiyebilirim…


3- Cildine nasıl bir bakım uyguluyorsun? Özellikle uyguladığın bir bakım var mı? Düzenli kullandığın kremler neler?
Her ay cilt bakımına gidiyorum. Beyaz tenliyim ve çok hassas bir cildim var hemen kızarıp tahriş oluyor. O yüzden çok dikkatli ürün seçiyorum. Muhakkak güneş kremi kullanıyorum. Evde de 15 günde bir uyguladığım maskelerim var son dönem en çok Dirty Works un Detox maskesini kullanıyorum. Yeni keşfettim çok güzel bir kokusu var. Onun dışında evde yumurta maskesi yapıyorum çok güzel herkese tavsiye ederim. Türk kahvesini hem yüzüme hem vücuduma peeling olarak kullanıyorum müthiş oluyor. Kiehlsin ürünlerini kullanıyorum. Cildi içten beslemek çok önemli o yüzden öncelikle su ve bitki çaylarım olmazsa olmazımdır.
4- En sevdiğin kozmetik ürünlerin neler? En sevdiğin koku, krem, parfüm, rimel gibi ürünlerde asla vaz geçmem dediklerin var mı? Neden?
Şu an Kiehls ürünlerini kullanıyorum. En sevdiğim şey parfümler ve kokulu body lotionlar. Bath&Body Works favorim müthiş ve geçmeyen kokularıyla vazgeçilmez benim için. Şu an Bee Beauty nin Vanilla&Cheescake ini kullanıyorum harika bir kokusu var. Parfum de Chanel olmazsa olmaz (coco mademoıselle) kullanıyorum. Kendimi kotu hissettiğimde kokusu yetiyor mutlu olmama. Davidof ve Victoria Secret severek kullanıyorum. Ağır ve fazla baharatlı kokuları sevmiyorum daha fresh tatlı kokuları seviyorum. Günlük hayatımda pek fondoten kullanmıyorum ama açil durumlar için make up forever ürünlerini kullanıyorum. Ayrıca The balm ürünlerini çok seviyorum rimel yıllardır Loreal in Teleskopıcını kullanıyorum.
5- En çok merak edilen konulardan birini, spor dışında bir konuyu sormak istiyorum; oyunculuğa nasıl başladın?
Oyunculuğa hep merakım vardı. Bir oyuncu seçmesi vardı, ilanı görüp başvurdum elemeyi geçtim ve orada eğitim aldım. Eğitim süreci bittikten sonra anladım ki benim yapmam gereken iş bu… Ve devam ettim sonrasında konservatuvarı kazandım.
6- Oyunculukta ajansın ve menajer’in önemi, katkısı sence nedir? Hangi ajansla birlikte çalışıyorsun? Ajansını nasıl buldun?
Önemli tabi kii… İyi temsil edilirseniz güzel ve kaliteli işler gelir ama en önemlisi sızın iyi olmanız. Menajerlik sistemi çok profesyonel değil bence insanlar ellerinde fazla çeşitli oyuncu olsun derdinde. Onlarla ilgilenmeye vakit kalmıyor öyle olunca… Hangi arkadaşımla konuşsam hiçbiri memnun değil çalıştığı insandan…


7- Oyuncu olmak isteyenlere ne gibi öneriler verirsin? Doğru ajansı seçmeleri için sence nelere dikkat etmeleri gerekiyor? Kendi çalıştığın ajansı bu konuda herkese önerir misin?
Gerçekten oyuncu olmak istiyorlarsa çok çalışmalılar. Oyunculuk konservatuvar bitirmekle kalmıyor hep araştırmak okumak gündemden haberdar olmak zorundasınız bence eğitim almak çok önemli ama onun dışında kendini eğitebilmekte önemli sabırlı olmak egolarını iyi yönetebilmek, bedenine dikkat etmek, fit olmak, ses kullanımı diksyon vs,vs..
8- Yeni projenizden bahseder misiniz?
Yeni projem Emicem Hospital. Trabzon da çekiyoruz. Hastanede gecen olayları anlatıyoruz. Doktor Miray’ı canlandırıyorum. Senaryonun en güzel tarafı bir çok olayın gerçek olması. Yönetmenimiz İsmet Eraydın acil doktoru olduğu için yaşadığı bazı komik olayları yansıtmış senaryoya. Biz çok eğleniyoruz umarım izlerken seyircimizde eğlenir.

Önerilen Makaleler