60’lı ve 70’li yıllarda özellikle Hollywood yıldızları sayesinde bir çok akım oluştu. O yıllardan günümüze kadar önemini hiç kaybetmeyen bu akımı tarzınıza yansıtmak mümkün!
Uzun etekler, yüksek beller, kabarık saçlar, yumurta topuk ayakkabıların tamamlayıcısı olan retro makyaj için yapmanız gerekenleri sizlerle paylaştık.
Retro Makyaj Nasıl Yapılır?
1. Ten Makyajı:
Cildinize uygulayacağınız pudra ve fondoten açık renk olmalıdır. Koyu renklerden kesinlikle kaçınmalısınız! Retro makyajda ana şart tenin açık ve pürüzsüz olmasıdır. Allık uygulaması ise beyaz tene uygulanacağı için pembe ve şeftali tonları seçilmelidir. Arzu edilirse yanağınıza kalem yardımıyla ben yapabilirsiniz.
2. Göz Makyajı:
Retro makyaj yapmak istiyorsanız bilmeniz gereken bir diğer konu gözlerinize olabildiğince abartılı bir makyaj uygulamak olacaktır. 60’lı yıllarda her zaman büyük ve iri gözlere uygulanan siyah abartılı farlar ve uzun kirpikler dikkat çekmiştir. Göz kapağınıza koyu tonlarda far sürmelisiniz. Retro etkisini daha çok arttırmak için simli farlar da tercih edebilirsiniz. Gözlerinizin daha büyük görünmesi için alt kirpik diplerinize beyaz renkli bir kalem çekerek bunu sağlayabilirsiniz. Kirpiklerinize yoğun bir maskara uygulayın ya da takma kirpik takarak da retro havasını yakalayabilirsiniz. Son olarak kirpik diplerine uygulayacağınız siyah bir eyelinerle bakışlarınızı dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Eyeliner uygulamasında kuyruk çizgisini uzun tutmanız gerektiğini unutmamalısınız.
3. Dudak Makyajı: Retro makyajda dudak ön planda olmalıdır.
Ancak hiçbir zaman gözlerinizin önüne geçmemelidir. Bu nedenle Pastel ve şeftali tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Göz makyajınız sade olursa koyu kırmızı tonlar seçerek dudak makyajınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Vazelin yardımıyla dudaklarınızı yumuşatarak işleme başlayabilirsiniz. Ardından ruju dudaklarınızın ortasından başlayıp kenarlara doğru sürmelisiniz. Rengi sabitlemek için dudak kalemiyle dudaklarınızı belirginleştirmelisiniz.

Önerilen Makaleler