KIŞ AYLARINDA BAĞIŞIKLIKLIK İÇİN EGZERSİZ YAPIN

Soğuk kış ayları vücudunuz üşüdüğünde kaslarınızın ve vücudunuzun daha sert ve kasılmış olmasını sağlar. Düzenli aralıklarla vücudunuzu esnetmezseniz ani hareketler sonucunda sakatlık yaşayabilirsiniz. Bağışıklık sisteminizin çökmesi sonucunda vücut direnciniz azalır ve vücudunuz hastalıklara açık hale gelir. Vücudunuzu, bağışıklık sisteminizi ve metabolizmanızı hastalıklardan, sakatlıklardan korumak için her sabah rahatlıkla uygulayabileceğiniz egzersiz örneklerini sizin için Egzersiz Programları sitesi belirledi (www.egzersizprogramlari.com). Tüm vücudunuzu esneten, sabah ilk uyandığınızda tutulmuş olan vücudunuzu rahatlatacak bu egzersiz hareketlerini düzenli spor yapıyorsanız her sabah, eğer düzenli spor yapmıyorsanız gün aşırı uygulayabilirsiniz.
kış aylarında bağışıklığınızı egzersiz koruyun monthly fitness
 
Down Face Dog Pose (30 Saniye)
 
1.Adım: Yüz üstü uzanın. Ellerinizi göğüslerinizin yanına gelecek şekilde yere yerleştirin. Nefes vererek ellerinizle kendinizi yukarı doğru yavaşça itin.
2.Adım: Vücudunuzu yerden yukarı kaldırın ve ayak parmak uçlarınızla ellerinizin üzerinde durun. Kalçanızı yukarı doğru iyice kaldırarak ayak tabanlarınızla yere tam basmaya çalışın. Avuç içlerinizi yere sabitleyin. Sırtınızı aşağı doğru hafifçe iterek bacaklarınızın arkasında ve sırtınızda oluşacak gerimi hissettiğinizde, nefes alıp vererek bekleyin.
Önemli: Hareketi yavaş yapmaya özen gösterin. Vücudunuzdaki gerimi hissetiğiniz noktada bekleyiniz ve ilk pozisyonunuza yavaşça geri dönünüz.
kış aylarında bağışıklığınızı egzersiz koruyun 1 monthly fitness
 
Seating Rotation Stretching (30 saniye)
 
Adım: Mat’inizin üzerinde sırtınız dik, sol bacağınız sağ bacağınızın üzerinde bükülü duracak şekilde oturun. Sağ elinizi, sol bacağınızın dışına yere sabitleyin. Sol kolunuzu, vücudunuzu sol tarafa döndürerek belinizin arkasına doğru yerleştirin ve boynunuzla, vücudunuzun arkasında bir nokta belirleyerek dönün ve noktaya bakarak bekleyin. Aynı hareketi diğer tarafa da uygulayın.
 
Önemli: Vücudunuzu döndürdüğünüzde gerimi hissettiğiniz en son noktaya kadar gidin ve o noktada nefes alıp vererek sabit bekleyin.
 
kış aylarında bağışıklığınızı egzersiz koruyun 2 monthly fitness
 
Kneeling Side Stretch (30 Saniye)
 
1.Adım: Dizlerinizin üzerinde durun, omuz genişliğinden biraz daha fazla olacak şekilde bacaklarınızı yanlara açın.
2.Adım: Sağ bacağınız düz,dizden bükülü bacağınızın üzerine belden esneyerek aşağı doğru inin. Ayaklarınızı kaymayacak şekilde yere sabitleyin, gerimi hissettiğiniz noktada düz duran bacağınızla yanı tarafta olan tek kolunuzu yukarı doğru uzatın. Belden esneyerek bekleyin. Aynı hareketi diğer tarafa da tekrarlayın…
kış aylarında bağışıklığınızı egzersiz koruyun 3 monthly fitness
 
Back Stretch with Ball (30 saniye)
 
1.Adım: Sırtınız dik, büyük boy pilates topunuzun üzerine dikkatlice oturun ve ayaklarınızı yere sabitleyin. Ayaklarınızla ileri doğru küçük adımlar atarak yürüyün. Bu esnada top kalçanızdan belinize doğru gelecektir.
2.Adım: Belinize gelen topun üstüne yavaşça uzanın ve topunuzu bel boşluğunuzun tam altına alın. Belinizi ve bacaklarınızı sabitleyip güvenli pozisyonu aldıktan sonra kollarınızı geriye doğru yavaşça uzatın. Hareketin içerisinde nefes alıp vererek uzayın.
kış aylarında bağışıklığınızı egzersiz koruyun 4 monthly fitness
 
Calf Stretching with Ball (30 saniye)
 
1.Adım: Sırtınız dik yere oturun. Ayak topuklarınızı büyük boy pilates topunuzun üzerine yerleştirin.
2.Adım: Bacağınızın üzerine belden esneyerek öne ve ileri doğru  yavaşça esneyin. Ayaklarınızı kaymayacak şekilde topun üzerine sabitleyin, gerimi hissettiğiniz noktada biraz bekleyin ve düz duran bacağınızı dizlerinizi kendinize doğru yavaşça çekerek serbest bırakın. Topun üzerinden bacaklarınızı dikkatlice kaldırın. 

DAHA FAZLA EGZERSİZ İÇİN

EVDE, PARKTA, SPOR SALONUNDA EGZERSİZ YAP.

Aradığın tüm bölgesel egzersiz programları bir arada! Kalça egzersizleri, bacak egzersizleri, kol egzersizleri, sırt egzersizleri ile forma gireceksiniz!

www.egzersizprogramlari.com

Önerilen Makaleler