KİNESİS: 360° HAREKET RAHATLIĞI

Kinesis son dönemlerin en popüler ekipmanlarından biri olma özelliğini taşımakta!

Kinesis ile bir kez antrenman yapma şansı bulduğunuzda ondan asla vazgeçemeyeceksiniz.
Tam bir İtalyan tasarımı olan bu ekipman şıklığının ve muhteşem dizaynının yanısıra evinizde, ofisinizde veya stüdyonuzda yer kaplamayacak kadar da mütevazi.
Kinesis, insaoğlunun 3 boyutlu hareket edebiliyor olmasında esinlerek tasarlandı ve  360 derecelik hareketli makara özelliği ile antrenman sırasında her açıdan eklem hareketliliğini sağlamakta. Böylelikle hem yapılan antrenmanın çok daha fazla kası çalıştırması açısından hem de eklemleri saran bağ dokuların güçlenmesi açısından son derece efektif bir ekipman.  Antrenman sırasında nekadar çok kası aktıf edersek hem çok daha fazla kalori yakarız hem de istediğimiz vucuda sahip olmamız çok daha hızlı olur. Çok geniş bir hareket yelpazesine sahip olup her düzlemde kullanılabilir kablo sistemi sayesinde kendisinin fanatiği olacağınız antrenman çeşitliliğine olanak sağlar.
İster kardiovasküler egzersiz, ister kas konsantrasyonunu arttırıcı egzersiz yapın, dilerseniz de streching yapın; Kinesis antrenman sırasında kendinizi muhteşem hissetmenizi sağlar.  Çok yönlü hareket edebilme özelliği sayesinde sizi rutin, sıkıcı antrenman sistemlerinden alıp hem eğlenebileceğiniz hem de zamanınızı en güzel şekilde geçirebileceğiniz bir aktivasyon sağlar.
Ayrıca iyi hazırlanmış ve uygulanmış bir antrenman programıyla birkaç antrenman sonunda dahi hem forma girdiğinizi hem de performansınızın arttığını hissedeceksiniz.
Kablo ve direnç sistemi sayesinde eklemlerinize yük binmediği için sakatlanma riskiniz ortadan kalkmış olacaktır.
Kinesis vücudun hareket kapasitesini arttırmaya yardımcı olduğu gibi denge yetisini de geliştirir. Bu da ileriki yaşlarda denge kaybından yaşanabilecek sakatlıkların önlenmesi için çok önemlidir.
Omurganızı çok daha sağlıklı ve doğru kullanmanıza ve dolayısıyla postürünüzün düzelmesine yardımcı olur. Bu sayede şu anda yaşamış olduğunuz veya ileride yaşayabileceğiniz sırt ve bel problemlerini de minumuma indirir. Omurganızı dik kullanmanın sağlayacağı birbaşka yarar ise nefes alma sırasında gövdeniz dik olacağı için akciğerlerinizde bulunan hava keseciklerinin içi daha fazla oksijenle dolucak ve vucuda giren oksijen miktarı da artmış olacak. Bu sayede hücrelerinize taşınan oksijen miktarı artacak ve bu sizin gün içinde daha fazla kalori yakımınızı destekleyecektir. Ayrıca çok daha sağlıklı bir cilde sahip olacak ve yerçekminin cildinizi yaşlandırmasına izin vermemiş olacaksınız.
Özetle bir taşla birkaç kuş vurmanızı sağlar!
Bu ekipmanı diğer tüm fitness ekipmanlarından ayıran en önemli özelliklerden biri de 7’den 70’e istisnasız herkesin antrenman yapabileceği kadar güvenli olmasıdır. Spor yaparken en büyük sıkıntımız acaba yanlış bir hareket yaparsam sakatlanır mıyım sorusudur. Kinesisle en güvenli şekilde antrenman yapabilir ve sakatlanma riskini ortadan kaldırabilirsiniz
Çok yaşlı ve hareket kabiliyeti sınırlı olan Ayşe Teyzeden, tekerli sandalye kullanan Zeynep’ten, günlük hayatta aktif olan herkese ve hatta en elit atlete kadar herkesin keyifle antrenman yapabileceği bir ekipmandır.

Önerilen Makaleler