KİLO VERMENİZE YARDIMCI 5 BESİN

Balık
İçerisinde bulunan omega-3 sayesinde metabolizmanızın hızlanmasına ve vücudun ihtiyacı olan yararlı yağların sağlıklı bir şekilde alınmasına yardımcı oluyor.
Yoğurt
Kilo vermede ve metabolizmanızı hızlandırmada yardımcı olan yoğurt aynı zamanda probiyotik bir gıdadır. Yapılan araştırmalarda her öğünde diyet menüsünde yoğurt olanlar, yoğurtsuz diyet yapanlara oranla daha fazla kilo kaybetmişler.
Greyfurt – Kan Portakalı
Diyetlerde en ön sıralarda bulunan greyfurt içeriğindeki bileşenler sayesinde vücuttaki fazla birikmiş yağlardan kurtulmanıza yardımcı oluyor. Öğünlerine yarım da olsa greyfurt eklemeyi unutma.
Beyaz Peynir
Peynir içerisinde bulunun yararlı bakteriler sayesinde kilo verme hızını arttırıcı besinlerden biri. İçerisinde bulunan yüksek protein oranı sayesinde günde 1 porsiyon ( yani bir dilim 250gr) peynir tüketerek diyet yapanların daha kolay zayıfladığını ve bel çevresindeki yağlardan kurtulma olasılığı arttığı araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.
Yulaf Ezmesi
İçerisinde bulunan lif oranı sayesinde uzun süre tokluk hissi yaratan yulaf ezmesini kahvaltıda kuru veya yaş meyve ile tüketebilirsiniz. Yapılan araştırmalar kahvaltıda yulaf ezmesi gibi lif oranı yüksek gıdalar tüketenlerin zayıflamada zorluk çekmediğini kanıtlamıştır.

KİLO VERMEYİ BESLENME İLE NASIL HIZLANDIRABİLİRİZ?

Önerilen Makaleler