Kurutulmuş kayısı çekirdeklerinden elde edilen kayısı yağı yüksek C vitamini içeriği ile ölü cilt hücrelerinin temizlenmesine ve cildin yumuşamasına yardımcı olur. Cilde çok çabuk nüfuz eden kayısı yağı hassas ciltlerde kullanılabilir ve cilt lekelerine karşı etkili bir doğal çözüm sunar. Aynı zamanda cildin elastikiyetini artırarak kırışıklık oluşumunun giderilmesine yardımcı olur.
 
Uygulama: Akşamları yatmadan önce nemli bir pamuğa dökeceğiniz kayısı yağını yüzünüze ve boynunuza daireler halinde uygulayınız. Gündüzleri ise nemlendirici krem yerine kullanabilirsiniz.
 
İpucu: Günlük kullandığınız nemlendirici kremlerinizin içine kayısı yağını koyun karıştırın ve cildinize uygulayın.
 
Nemlendirici ve besleyici özelliği ile egzema gibi cilt hastalıklarının tedavisinde de kullanılır. Egzema gibi deri hastalıkları için tedavi görüyorsanız kayısı yağı kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız. Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmayan kayısı yağı, kozmetik ürünlere nazaran çok daha etkili ve iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Emilimi çok hızlı olduğundan günlük nemlendirici olarak rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Hoş kokusuyla da size güzel bir yaz parfümü etkisi yaratacaktır. Kayısı yağını dilerseniz küvetinizin içine 3-4 damla damlatarak cildinizin nem kazanmasını sağlayabilir, banyonuzu güzel ve rahatlatıcı kayısı kokusu eşliğinde yapabilirsiniz.
 

Önerilen Makaleler