Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir türlü şekil alamayıp kabaran saçlarınız canınızı mı sıkıyor? Birkaç kısa bilgi ile saçlarınızın kontrolünü elinize alabilir, bu dertten kurtulabilirsiniz.
İşte çözümü;

  1. Saçlarınız kabarıksa mutlaka her yıkamadan sonra bakım kremi kullanarak saçınızın nem dengesini sağlayın ve saçınızda krem kalmamasına özen gösterin. Ayrıca bununla yetinmeyip saçınıza onarıcı maskeler uygulayın.
  2. Saçlarınız zor şekil aldığı için her gün yıkanmamalıdır. Her gün yıkanan saçlar kendi yapısını kaybeder ve daha çok kabarır. Saçlarınızı 3 günde bir yıkamalısınız.
  3. Saçlarınızı mümkünse fırça ve ince uçlu taraklarla taramamalısınız. Bu şekilde taranan saçlar daha çok açıldığı için kabarma daha fazla olacaktır. Kalın uçlu taraklar kullanmalısınız.
  4. Saçlarınızı yıkadıktan sonra dolaşmasına izin vermemek için kremin yumuşatıcı etkisi geçmeden hemen tarayın ve kurumaya bırakın. Saçlarınızı kendi haline bırakarak kurutursanız kabarmayı önler, önceden de taradığınız için çabuk düzleşmesini sağlarsınız. Kurutma makinesi kullanmayın.
  5. Saçlarınıza şekil vermek için düzleştirici ya da maşa kullanıyorsanız öncesinde mutlaka ısı koruyucu sprey kullanmalısınız.
  6. Son olarak saçlarınızın kabarmasını önlemek ve yumuşak bir yapıya sahip olması için jojoba yağı kullanın.

Önerilen Makaleler