HUZURLU BİR HAFTASONU İÇİN 5 YOL

Herkese iyi hafta sonları. Size kalan bu özel iki günü her ne kadar dolu dolu yaşamak istiyor olsanız da kendinizi düşünün ve sakinleşin. Merak etmeyin yaz ayları henüz bitmedi. Hafta sonunuzu fazla program yaparak yoğun ve stresle doldurup bütün hafta içinizi bitkin ve hayattan sıkılmış geçirmemek için bu hafta sonunu daha sağlıklı, huzurlu, dinlenerek geçirin ve mutlu bir haftaya nasıl enerji dolu başladığınızı görün.
1. Yatakta Vakit Geçirin: Uyandığınız gibi yataktan kalkıp saniyeler içinde yatağınızı terk etmekten vazgeçin. Dinlenin ve kitap okuyun, müzik dinleyin, kahvaltınızı yatakta yapın. Kendinize stres ve telaş olmadan biraz zaman ayırın.
2. Televizyondan Uzak Durun: Evet dünyada çok kötü şeyler oluyor ve her gün bu olaylarla yaşıyoruz. Ancak bu kadar kötü haber zaman içinde kişide stres, sinir, bunalım ve depresyona sebep oluyor. Sağlıklı kalmak için bazen uzak durmak gerekiyor.
3. Magazin Haberlerini Okumayın: Yoğun iş temposunun ardından sana kalak 48 saatlik bir zamanda Maldivler de bronzlaşan selülitsiz, seksi ve güzel bir mankenin haberi kimin sinirini bozmaz ki? Hafta sonu eklerinden bir hafta sonluk uzak durun. Sizi nasıl mutlu edeceğini göreceksin.
4. Şehirden Ormana Kaçın: Doğa ile vakit geçirmek ruhunuza, beyninize, bedeninize ve düşüncelerinize iyi gelecektir. Doğada yürüyüş yapın, bisiklete binin, piknik yapın, ipte sallanın, top oynayın. Sevdiklerinizle bol bol vakit geçirin. Şehrin stresini unutun, doğanın huzuruna bırakın kendinizi.
5. Meditasyon Yapın: Kendinizi huzurlu hissettiğiniz bir köşede ruhunuzu, düşüncelerinizi serbest bırakın. Yalnız kalın, gözlerinizi kapayın sadece dinlenin ve bütün sorunlardan bir anlık olsun uzaklaşıp kendinizle baş başa kalın. Sakinleşin ve mutlu olun. Kendinize sadece kendinize ayırdığınız bu zaman sizi mutlu etsin.

Önerilen Makaleler