Hoşlanmıyorsan Yolla Gitsin

Yalnızlığın en kötü tarafı hayatına istemediğin insanların girmesi ve onları kıramamak… Yalınızken kendini, hayatının aşkını aramaya adıyorsun ve bir sürü hatada ardı arkası kesilmeden geliyor. Sevmediğin, davranışlarından hoşlanmadığın birçok insanı hayatına sokuyorsun ve bir bakmışsın uyanmışsın, peki nasıl kurtulacaksın bu insanlardan? Hoşlanamadığın bir erkekle sırf en yakın arkadaşının hatırına görüşmek zorunda değilsin. Zaman geçirmek ya da sırf bir şeyler yapmak için kendini mutlu hissetmediğin erkeğin yanında saatlerini, günlerini, haftalarını hatta aylarını boşa harcama. Onu kıramıyorsan ona bunu belli et, aşağıdaki önerileri uygula ve hoşlanmıyorsan yolla gitsin…
 
1) Arkadaşının zoruyla buluştuğun çocuktan ilk bakışta rahatsız oldun ve gece boyunca onunla zaman harcamak zorundasın. Yemeğin tadını çıkarmaya bak ve olabildiğince tanıdıklardan kaçmaya çalış. Onun kim olduğunun sana bir daha sorulmasına izin verme. Fotoğraf çektirmek gibi bir hataya sakın düşme. Ve akşam seni evine bıraktığında teşekkür et, olabildiğince mesafeli davran. Tekrar görüşürüz derse iyi akşamlar de ve cümleyi bitir.
2) İnternet üzerinden bol ortak arkadaşlı biriyle tanıştın, ilk buluşmada yaptığın hatanın farkındasın ve geri dönüşü yok gibi gelse de var. Planladığınız günü yaşa ve telefonun onda varsa artık hattını değiştireceğini ve numaranı silmesini iste. Bu akşam yeni hat alacağını ve ona mesaj atacağını söyle, numaranı sildiğini gördüğünden emin ol. Eğer telefon numaranı silmiyorsa, akşam ilk iş internet üzerinden kayıtlı adresini silmek olsun, fark edince zaten anlayacaktır.
3) Hoşlanmadığınız erkeklerden kaçmanın en kolay tarafı telefonlarına cevap vermemek ve gerekirse devamlı meşgul olduğunu ve müsait olduğunda onu arayacağını söylemektir.
4) Israrcı ve rahatsız ediciyse kendinize sahte adres alın ve onun görebileceği şekilde ilişki durumunuzu “ilişkisi var” yapın.
5) Hala ısrarcıysa telefonu açın ve ne yapıyorsun sorusuna erkek arkadaşımla birlikte yemek yiyorum gibi küçük masum yalanlara başvurun.
6) Artık çok fazla rahatsız oldunuz, ısrarcı ve zorlayıcıysa “erkek arkadaşım senden rahatsız oluyor lütfen beni bir daha arama” diye açıkça sert bir tabirle konuşun.
7) Eğer aynı ortamı paylaşıyorsanız iş, okul, ortak arkadaş grubu gibi onun dışında herkesle ilgilenin, sizinle göz teması kurmasına izin vermeyin. Espiri yaptığında ona gülmeyin ve yanınızdaki arkadaşlarınızla daha çok ilgilenin…
8) İlişki içindesiniz ve bitirmek istiyorsunuz, bu noktada olabildiğince ilgisiz ve umursamaz olmalısınız. Kesinlikle ne yaptığına, nerede olduğuna dair sorular sormayın, anlatırsa ilgilenmiyormuş gibi yapın. Bir problem mi var derse ‘’hayır, nereden çıkardın ki’’ diye kısa cevap verin. Kesinlikle kavgacı tavırdan kaçının. Bu tavrınıza en fazla 2 hafta dayanacaktır.
9) Uzun süreli bir ilişkidesiniz ve artık bitirme vaktinin geldiğine inanıyorsunuz. Uzun süreli ilişkilerinde bitmesi çok uzun sürer, bu konuda bilgi sahibi olmanız önemli. Yani sizi son raddenize kadar zorlayacaktır. Pes etmeyin ağlayacak, kapınızda yatacak, gerekirse hediyeler alacaktır. İnanmayın, özellikle öncesinde aldatılma varsa, kesinlikle göz boyamak içindir her şey…
Ayrılma kararını her ne kadar almış olsanız da ön hazırlık bölümü çok önemli, ilk aşamalarda 8.şıktaki soğuk davranışları uygulamanız gerekmektedir. Bu en az 1 ay sürer ve ardından yüz yüze konuşmayı denemelisiniz ve nedenlerinizi mantıklı seçip karşınızdakini ikna etmelisiniz. Bu ilişkinin bittiğine gerçekten inanmalı. Bu, zor bir durum bu nedenle ne söyleseniz itiraz edecektir. Konuşma olumlu geçtiyse vedalaşın ve hayatınıza devam edin. Eğer tartışmalı bir süreç oluştu ve bittiğine itiraz ettiyse gün sonunda uzun mesajlar atın ve artık görüşmek istemediğinizi bildirin. Bu süreçte gelgitler uzun olur; ama ısrarlı ve kendinden emin tavrınız isteğiniz yolunda başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar…
10) Ve özgürsünüz, hemen yeni bir ilişkiye başlamanız yeni hataları beraberinde getirir. Kendinize ve yakın arkadaşlarınıza zaman ayırın. Ailenizi ne kadar çok özlediğinizi anlayacaksınız. Kendinize zaman ayırın, hedeflerinizi not alın ve onlar için nasıl bir yol izleyeceğinizi belirleyin. Kısa, ama uzak bir tatile çıkın. Hayatınızı nasıl yönlendirmek istiyorsanız öyle yönlendirin ve ilişki konusunda aceleci davranmayın. Düşünün ve kalbinizin sesini dinleyin. Unutmayın önce siz.
 

Önerilen Makaleler