E vitaminin cilde katkıları bilinmektedir. iyi antioksidan özellikleri olduğu gibi bu yağ cildin çatlamasını engeller, yaşlanma ve cildi kırışmaya karşı korur. Yıpranmış cildi onardığı bilinmektedir. Hindistan cevizinin proteinler açısından zengin olduğu bilinmektir. Hindistan cevizi gibi, hindistan cevizi yağı da birçok proteini içermektedir. Bu proteinler, cildi sağlıklı ve genç tutar.
Ayrıca hindistan cevizi yağı ile cilde yapılan cilt bakımları, sadece cilde geçici bir rahatlama sağlamakla kalmaz, aynı zamanda onu iyileştirmeye ve onarmaya yardımcı olur. Bir çok bakım sonrası anti-aging faydaları gözlenmektedir. Hindistan cevizi yağı cilt esnekliğini sağlayarak, cildin genç bir görünümelde etmesine yardımcı olmaktadır. Bu yağ cildi pürüzsüz yaparak, ölü deri hücrelerinin dış katmanı kaldırmaya yardımcı olur.
Hindistan cevizi yağı cilde uygulandığında, diğer yağlar gibi yağlı bir his bırakmaz. Cilt bu yağı kolayca emer, yağ cilde uygulandığında cildi yumuşak tutar. Hindistan cevizi yağı antiseptik yağ asitleri içerdiği için cilde doğrudan uygulanırsa deride mantar ve bakteriyel enfeksiyonları önlemeye yardımcı olur.
Tüm Cilt Tipleri için Etkili Nemlendirici 
Hindistan cevizi yağı tüm cilt tipleri için uygundur. Bu sayede ciltteki pullanma ve kuruluğun önlenmesini sağlar , cildinizi nemlendirir. Cildi ferahlatıcı ve parlatıcı etkisi vardır. Yağla cilt bakımı yaparken yağla yaptığınız bakımların akşam olmasına özen gösteriniz. Yağlar güneş lekesi yapabilir özellikle yağı sürüp güneşte beklemeyiniz.
Cilt Sarkmasını ve Çatlakları Önler
Hindistan cevizi yağı, anti-oksidan özelliklere sahiptir. Cildinize Hindistan cevizi yağı ile masaj yapın. Kırışıklıkları geciktirir ve dejeneratif hastalıkları ve erken yaşlanmayı önler. 100 ml hindistan cevizi yağı ve 100 gr kakao yağı ve 10 ml e vitamini ile karıştırarak oldukça etkili bir çatlak bakım kremi yapabilirsiniz. Yapacağınız bu yağı cilt çatlaklarının oluşması muhtemel bölgelere ve çatlakların üzerine kullanabilirsiniz.
Koyu Dirsek Yamalarını Azaltır
Dirseklerinize günde iki kez hindistan cevizi yağı sürün. Bunu ilaç olarak sürekli kullanımı ile dirsek kararmasını azaltacaktır.

Önerilen Makaleler