HERGÜN YAPMANIZ GEREKEN 4 HAREKET

Her Gün Mutlaka Yapmanız Gereken 4 Hareket

Yapılan araştırmalar vücudumuzun haftada en az 3 saat egzersiz yapması gerektiğini vurguluyor. Buradaki en önemli nokta ‘en az’ 3 saat olması. Yani vücudunuzun yaptığınız spordan tam olarak yararlanabilmesi için haftalık spor yaptığınız saati arttırmanız gerekmektedir. 4 hareket ile vücudunu toparlayabilirsin. Egzersiz Programları’nı ziyaret ederek daha fazla bölgesel egzersize ulaşabilirsin! www.egzersizprogramlari.com 
Vücudunuza yüklenmeden her gün rahatça yapabileceğiniz bu hareketleri sizin için belirledik.
hareket single leg stretch - Monthly Fitness Dergisi

Single Leg Stretch 10 tekrar x 3 set

 
1.Adım: Sırt üstü yere uzanın ve omuzunuzu yerden yukarı kaldırın. Sağ bacağınızı dizden büküp iki elinizle tutun, sol bacağınızı ileri doğru düz uzatın ve yerden yukarı kaldırın.
2.Adım: Karın kasınızı sıkın ve belinizi yere doğru iterek bel boşluğunuzu kapatın. Nefes verip tutuğunuz bacağı ileri doğru uzatın ve diğer bacağınızı kendinize doğru çekin. Hareketi durmadan hafif tempoda bacaklarınızı sürekli değiştirerek tekrarlayın.
Hareket Single Straight Leg Stretch - Monthly Fitness Dergisi

Single Straight Leg Stretch 10 tekrar x 3 set 

 
1.Adım: Sırt üstü yere uzanın ve omuzunuzu yerden yukarı kaldırın. Sağ bacağınızı kendinize doğru düz olacak şekilde çekin ve iki elinizle tutun, sol bacağınızı ileri doğru düz uzatın ve yerden yukarı kaldırın.
2.Adım: Karın kasınızı sıkın ve belinizi yere doğru iterek bel boşluğunuzu kapatın. Nefes verip tutuğunuz bacağı ileri doğru uzatın ve diğer bacağınızı kendinize doğru çekin. Hareketi durmadan hafif tempoda bacaklarınızı sürekli değiştirerek tekrarlayın.
Hareket Swimming - Monthly Fitness Dergisi

Swimming  10 tekrar x 3 set

 
1.Adım: Yüz üstü yere uzanın ellerinizi ve bacaklarınızı düz uzatın. Ellerinizle bacaklarınızı çapraz hareket edecek şekilde sağ bacağınızı ve sol kolunuzu aynı anda yukarı kaldırın ve aşağı indirirken sol bacağınızı ve sağ kolunuzu yukarı kaldırın.
2.Adım: Karın kasınızı, kalça kasınızı aktifleştirin ve yavaşça aşağı inin. Bir nefes bekleyin ve tekrar yavaşça ters kol ters bacak olacak şekilde kollarınızı ve bacaklarınızı yerden kaldırıp gerimi hissetiğiniz noktaya kadar kendinizi yukarı kaldırın ve yavaşça tekrar aşağı inin. Hareketi durmadan hafif tempoda tekrarlayın.
Hareket Superman Lift - Monthly Fitness Dergisi

Superman Lift 10 Tekrar

 
1.Adım: Yüz üstü yere uzanın ellerinizi ve bacaklarınızı düz uzatın. Ellerinizle bacaklarınızı aynı anda yukarı kaldırın ve gerimi hissettiğiniz noktada 5 saniye bekleyin.
2.Adım: Karın kasınızı, kalça kasınızı aktifleştirin ve yavaşça aşağı inin. Bir nefes bekleyin ve tekrar yavaşça kollarınızı ve bacaklarınızı aynı anda yerden kaldırıp gerimi hissetiğiniz noktaya kadar kendinizi yukarı kaldırın ve yavaşça tekrar aşağı inin. Hareketi hafif tempoda tekrarlayın.

Önerilen Makaleler

1 Comment

  1. […] bırakıp planlarınızı iyi gitmesi yönünde yapın. Birlikte geçirdiğiniz her anın her günün tadını çıkarın. Herkes şöyle bir geriye baktığında şöyle bir deyişte bulunurlar “ne çabuk büyüdün […]

Comments are closed.