Hayatına Diyet Kat

Diyeti, “yasaklar” başlığı adı altında duymanız, sizi diyetten uzaklaştırsa da, sağlıklı ve dengeli beslenme açılımı hayatınıza diyeti tekrardan geri getirmeli. Öğünlerinizdeki abartılı beslenme şeklini düzene sokmanız sonucu, zayıflamanıza ve yakabileceğiniz kadar kalori almanıza yardımcı olur. Sağlıklı ve tok tutan karışımları hayatınızın içine alın. Zamanla yaşam tarzınız haline gelecektir ve yaşamınızı düzene sokacaktır.

İş yerinizde, okulunuzda ve dışarıda evde hazırladığını yemeklerinizi tüketin

  • Sevimli yemek kabınızın içine, evde hazırladığınız salatanızı koyun. Yanında peynir, zeytin, ceviz, kuru kayısı, kuru üzüm gibi lezzetli besinlerle yapacağınız değişik uyumlar, salatanızı yemeniz için sizi teşvik edecektir.

  • Evde yapacağınız sandviç ile beyaz peynir, marul, domates, zeytin, salatalık gibi sağlıklı ve tok tutan besinlerden hazırlayacağınız, yarım ekmek sandviç ve bir adet elma, sağlıklı bir öğle yemeğiniz olabilir.

  • Yağsız yoğurt ve içine doğrayacağınız taze meyveler ile birlikte yulaf ezmesi gibi uzun süre tok tutan lifli gıdaları, birlikte tüketerek güzel bir öğle yemeği yiyebilirsiniz.

  • Öğünlerden önce ve sonra içeceğiniz bir bardak limonlu su sindiriminizi hızlandırır.

Önerilen Makaleler