Monthly Fitness; Türkiye’nin ilk online ve ücretsiz fitness dergisidir.

Son 5 yılda ülkemizde gelişen spor kültürünün, sağlıklı beslenmenin ve forma bir vücudun sadece popüler bir sosyalleşme aracı olamadığının farkında olan türk kadınına, bu doğrultuda doğru bilgiyi, konusunda uzman yazarlardan gerek sosyal medya gerekse internet üzerinden sağlıklı yaşam başlığı altındaki tüm konularda, doğruluğu kanıtlanmış bilgileri tek adresten ulaştırmaya çalışmaktadır.

Egzersiz programları, videolar, beslenme önerileri, spor ekipman ve kıyafetleri, bakım, moda ve sağlıklı yaşama dair tüm konularda Türk kadınının yaşam standartlarını yükseltmesinde ve bu konuları hayatının rutinine eklemesine destek olmaktadır.

Kadınları tanıyoruz ve spor yapmak için ayakkabı, tayt, tişört ve ekipman gibi motivasyon gereçlerine ihtiyacı olduğunu da çok iyi biliyoruz. Spor merkezleri ve bunlar gibi ihtiyaçlara zaten yeterince para harcayan kadınlar için, Monthly Fitness dergisini ücretsiz yayınlıyoruz. Gelir politikamız içeriklerimizle alakalı markalarla yaptığımız projeler, reklam bannerları, reklam sayfaları, internet üzeri tanıtımlardan oluşmakta ve bu sayede Monthly Fitness okurlarına herhangi bir dergi ücreti yansıtmamaktayız. Çünkü biliyoruz ki doğru bilgiye ulaşmak kolay olmadır.