Güzel bir cilt için para harcamanıza gerek yok

Uzmanlara göre, kirli hava ve çeşitli kimyasal ürünlerden kirlenen cilt, düzenli
aralıklarla temizlenmediği sürece gözenekleri kapanmasına ve cildin nefes
alamamasına yol açıyor.  Düzenli cilt temizliğine ve bakımına önem vermeniz
 
Cilt sağlığı her kadın için önemlidir. Kırışıklıklar, lekeler, cilt hassasiyeti, sivilce ve daha birçok cilt sorunu erken yaşlanmaya neden olur. Yaşlanmaya meydan okumak için önlem almak gerekmektedir.  Monthly Fitness olarak en doğal ürünlerle hazırladığımız tonik ve maskeleri sizinle paylaştık. Bu ürünler kimyasal madde içermeden, kendi ellerinizle güvenle hazırlayacağınız doğal içerikli ürünlerdir. Biz sizinle maske ve tariflerimizi her ay paylaşmaya devam edeceğiz. Bu noktadan sonra sizin üstünüze düşen görev, cildinizi iyi tanımak ve hangi maskelerin sizin cilt tipinize iyi geldiğini bilmektir. Maske tarifleri de, dışarıda satılan kremler gibi birçok farklı cilt tipine göre hazırlanır.
 
Cilt tipinizi ve cildinizde oluşan sorunları iyi bilirseniz, çözüm bulmanızda, cildinize yaptığınız bakımda da daha etkili sonuçlar elde edecek ve memnun kalacaksınız. Eğer cilt tipinizi ve cildinizde oluşan sorunları bilmiyorsanız ya da emin değilseniz, ilk işiniz cilt analizi yaptırmak olsun. Cilt analizi cildinizdeki sorunlarınızı ve cilt tipinizi büyüteç benzeri aletlerle gözlem yaparak kolayca belirlenebilecek ve çok fazla zamanınızı almayacak bir işlemdir. Genelde eczanelerde ücretsiz olarak yapılır. Ancak bu her zaman mümkün olmayacağından, bir cilt kliniğinde de kolayca yaptırabilirsiniz. Cilt analizi yaptırdığınız her noktada, size ürün satmaya ve bu konuda gerçekten size en çok yardımcı olacak ürünü sunmaya çalıştıklarını belirteceklerdir. Bu noktada bilinçli bir tüketici olmalı ve ürünü hemen satın almamalısınız. Öncelikle doğal ürünlerle yok olabilecek derecede küçük bir problemse, cildinizi kimyasallarla yormanıza gerek yok demektir. Eğer profesyonel bir yardım gerekiyorsa eczaneden ürün almadan önce cilt doktoruna görünmeniz daha faydalı olacaktır.
[divider]
Ev yapımı cildi arındırıcı ve yenileyici doğal tonik tarifi
 Malzemeler:
  •  – ¼ Çay bardağı maydanoz tohumu
  •  – ¼ Çay bardağı kuşburnu
  •  – 1,5 su bardağı sıcak su
  •  – 5 damla lavanta yağı
  • Hazırlanışı ve Uygulanışı
Bütün malzemeleri karıştırma kabına alın ve sıcak suyu döktükten sonra iyice karıştırın.
Suya rengini vermesini bekleyin ve karışımın demlenmesini bekleyin. Daha sonra bu karışımı cam bir şişeye alın ve pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Bitkisel toniğinizi buzdolabında saklayabilirsiniz, ömrü 3-4 gündür. Daha uzun süre geçtiyse kullanmayın.
 

 

Önerilen Makaleler