GÖBEK NASIL ERİTİLİR?

Yaz yaklaşırken zayıflamak ya da fit kalmak en popüler konu haline geliyor ister istemez. Özellikle biz kadınlar ne konuşursak konuşalım, hangi ortamda olursak olalım konuyu dönüp dolaştırıp kilo vermeye getiriyoruz mutlaka. En zayıf olanımız bile olmayan göbeğini gösterip burayı nasıl eritebileceğinin yollarını aradığını söylüyor. Ya da bulduğu veya bildiği yolları anlatmaya başlıyor.
İster göbek bölgesinde toplanmış birkaç kilo fazlası olsun ister vücudun tamamına yayılmış fazla kilolar olsun bu fazlalıklardan kurtulmak için asıl hedeflenmesi gereken vücuttaki yağ oranını azaltmaktır. Vücuttaki yağlardan kurtulmanın da basit bir kaç kuralı var.
Çok genel olarak dengeli bir besleme şekli ve hareketli bir yaşam tarzı benimsendiği zaman aslında hedefe ulaşmak oldukça kolay.
İşte size 21 gün boyunca kesintisiz uygulamanız halinde oldukça fayda sağlayacak birkaç öneri;

 1. Öncelikle bir doktor kontrolünden geçerek mutlaka metabolizmanızda bir sıkıntı olup olmadığını kontrol ettirin. Metabolizmanızda bilmediğiniz bir probleminiz varsa ne yaparsanız yapın yağlarınızdan kurtulmanız uzun zaman alabilir. Oysa bu problemi gidererek işinizi çok çok kolaylaştırmış olursunuz.
 2. Günlük ne kadar kalori ihtiyacınız olduğunu öğrenip beslenmenizi mutlaka kontrol altına alın. Size çok masum görünen meyve bile sınırlarını aşarsa göbek bölgesi yağlanmasının sebebi olabilir.
 3. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinin!
 • Rafine şekeri hayatınızdan çıkarın.
 • Kaliteli yağları tüketmeye çalışın.
 • Beyaz karbonhidratlardan uzak durun.
 • Günde 2-3 litre su için.
 • Sabahları aç karna limon sıkıp için.
 • Yoğurt göbek bölgesi yağlanmanın en büyük düşmanı. Yine günlük sınırlar içinde bolca tüketin.
 • Yeşil çayı beslenme düzeninize dahil edin.
 1. Sabırlı olun.
 2. Uzun yürüyüşlere çıkın. Hareket etmeden o göbeğin gitmeyeceğini UNUTMAYIN!
 3. Bir uzman eşliğinde göbek bölgesini sıkılaştıracak bir egzersiz programı belirleyin ve uygulayın.

Göbeksiz bir yaz olması dileklerimle…

Önerilen Makaleler