Floating Therapy, okyanus terapisi olarak bilinen bu terapi sistemi, birçok fizyolojik ve psikolojik soruna iyi gelmesiyle yaygınlaşmış ve adından sıkça söz ettirmiştir. Bu sistemle yaşam tarzınızı, sağlığınızı, düşüncelerinizi geliştirebilirsiniz.
 
Floating Therapy yani Okyanus Terapisi ; bedensel, zihinsel ve ruhsal dengenin sağlandığı doğal bir rahatlama yöntemidir. Floating, tüm dış etkenlerden ( ses, koku, sıcak-soğuk, görüntü gibi) uzaklaşabilmek için mühendislik harikası bir havuzda gerçekleşir. Floating Havuzu 33.5 – 35.5 °C ( vücut ısısı ) sıcaklığında ve sadece 30 cm derinliğindedir. İngiltere’nin başkenti Londra’da özel olarak tasarlanan ve üretilen havuz yoğun miktarda Epsom Tuzu ( İngiliz Kristal Tuzu ) içerir.
Epsom tuzunun yüksek kaldırma gücü sayesinde vücudunuz hiçbir çaba sarf etmeden suyun yüzeyinde en rahatlamış ve özgür haliyle uzanır. Yer çekimi kuvvetinin azalması ile bedeniniz hafifler ve zihninizde özgürce uçma hissi oluşur. Bir süre sonra tüm kaslarınızın rahatladığını hisseder ve yavaşça zihnin “theta” , yani uyku öncesindeki gevşeme haline geçtiğini hissedersiniz. Bilindiği gibi tuz doğal bir antibakteriyeldir. Buna ilave olarak kullanılan modern havuz teknolojileri sayesinde son derece steril ve hijyenik bir ortam sağlanmaktadır.
Birçok Holywood yıldızının yanı sıra ; İngiliz Kraliyet Ailesi, İngiltere Premier Ligi yıldızı Wayne Rooney, efsane atlet Carl Lewis ve sayısız dünya çapında iş adamı Okyanus Terapisi’nin düzenli kullanıcıları arasında yer almaktadır.
 
OKYANUS TERAPİSİ NELERE İYİ GELİR
1. Bir saatlik Floating seansı 4 saatlik gece uykusu etkisi gösterir. Sağlıklı bir gece uykusu için Okyanus Terapisi çok etkili bir yöntemdir.
2.Okyanus Terapisi sayesinde tüm duyularınız güçlenir!
    a.Okuduğunuzu daha iyi anlar ve anlatılanları daha iyi algılarsınız.
    b.Yaratıcı düşünce kabiliyetiniz gelişir; daha etkili fikirlere ve çözümlere ulaştığınızı görebilirsiniz.
    c.Çevrenize karşı daha pozitif ve duyarlı olduğunuzu fark edersiniz.
3.Tıpta bilindiği gibi magnezyum ve kalsiyum eksikliğinde psikiyatrik bozukluklar ve depresyon görülebilmektedir. Epsom Tuzu doğada bulunabilecek en zengin magnezyum kaynağıdır. Stress, Anksiyete, Bağımlılık, Fobiler ve Depresyon gibi günümüzün yaygın sıkıntılarından Okyanus Terapisi ile rahatça arınabilirsiniz.
4.Bedeniniz yer çekiminden kurtulduğu anda kan dolaşımı hızlanır; böylece tüm adele ve iskelet yapınızın belirgin bir ölçüde rahatlamasını ve iyileşmesini deneyimlersiniz.
5.Floating esnasında vücudunuz endorfin hormonu salgılar. Bunun etkilerini yoğun bir rahatlama, yüksek mutluluk hissi veya ana rahmine dönme etkisi olarak deneyimleyebilirsiniz.
6.Amerikan Dermatoloji Akademisi tarafından yapılan araştırmalarda, Epsom tuzları ile yapılan düzenli kürler cilt bakımında önemli etkiler göstermiştir. Epsom tuzu cildi sıkılaştırarak daha genç ve diri bir cilde kavuşmanızı sağlar.
7.Okyanus Terapisi Bedensel, Zihinsel ve Ruhsal dengenin sağlanabildiği nadir yöntemlerden biridir. Hiçbir teknik bilmeden veya deneyim sahibi olmadan meditasyon yapabilmenizi sağlar.
8.“Hamile bayanlar için Floating Therapy doğumdan önce ve doğumdan sonra hem anne hem de bebek üzerinde olumlu etkileri göz önünde bulundurarak, yapılabilecek en faydalı terapi yöntemidir”. Pregnancy And Birth Magazine, UK (Hamilelik ve Doğum Dergisi, İngiltere)
9.Kas ve iskelet yapımızda meydana gelen sakatlık ve zorlanmalarda Floating Therapy fizik tedavi etkisi gösterir. Bu yüzden deneyimlenebilecek en derin bedensel rahatlama yöntemi olarak bilinir. Birçok uluslararası sporcunun başarı hikayesinin arkasında Okyanus Terapisi’ni görmek mümkündür. İngiltere Premier Ligi futbolcularından Olimpiyat şampiyonlarına kadar sayısız sporcu Floating Therapy’den düzenli olarak faydalanmaktadır.
10.Floating Therapy odaklanma gücünü artırır ve dikkat dağınıklığı gibi durumlarda zihnimizi güçlendirir. Avukatlar kritik duruşmalardan önce ve öğrenciler sınavlara hazırlanırken Okyanus Terapisi’nin faydasını en net şekilde görebilirler
 

Önerilen Makaleler

1 Comment

  1. […] Ses terapisi, uzmanlık gerektiren bir alandır ve genellikle sertifikalı veya lisanslı ses terapistleri tarafından uygulanır. Ses terapistleri, sesin terapötik kullanımı konusunda eğitim almış ve bu alanda deneyim kazanmış profesyonellerdir. […]

Comments are closed.