Biz eğitmenlere sıkça sorulan sorulan sorulardan biridir “Nasıl Beslenmeliyim !!!! “

Burada birçok bilinçsiz eğitmen veya diyetisyen size okullarında öğrendikleri bilgiler ile; 

  • Diyet Beslenmesi (Kaloriyi Azaltma, Az Egzersiz Yap, Ödem Atman Lazım, Protein Az Almalısın, Yağ tüketme …vb) 
  • Sporcu Beslenmesi (Pirinç ve tavuk haşlama en iyisidir, yağsız ye, Bol protein almalısın, kilonun 0,8 ile 2,5 arası olsun, toz kullanmalısın, günde 3-5 yumurtasız olmaz … vb) 

gibi birçok söylemle karşılaşabilirsiniz. Bunu söyleyen eğitmenler tabii ki haklılar, çünkü okullarda bu tarz eğitimler veriliyor ve kişiler kendilerini gelişen bilim ile geliştirmiyorlar. 

ÖNCELİKLE FITNESS YAPAN VEYA ÖZEL DERS ALAN KİŞİLER OLARAK ŞUNU BİLMELİSİNİZ, SİZ SPOR YAPMIYORSUNUZ , SADECE EGZERSİZ YAPIYORSUNUZ. 

YAPTIGINIZ ÇALIŞMALAR KİLO KONTROLÜ İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALARDIR . 

Sporda özel bir branş, sistem, performans, organizasyon, rekabet olması ve makro ve mikro antrenman programları ve beslenme programları olması gerekmektedir. Tüm ölçümlerinizi yapmak gerekir, haftada 3-5 gün pilates, grup dersi, ağırlık kaldırma, yürüme, koşma …vb çalışmalarla değil, haftada amacınıza göre değişmekte olup en az 5-6  antrenman yapmalısınız ve bu süreler 1 saat değil 2-3 saat olabilir. 

Genel olarak baktığımızda sizin yaptığınız egzersizdir, o yüzden fitness beslenmesi veya kilo kontrolü beslenmesi sizin tercih etmeniz gereken beslenme türü olmalıdır. Bu beslenmenin de günlük kalori dağılımı yapacağınız çalışmaya göre hesaplanmalıdır.

FİT ÇALIŞ / FİT GÖRÜN / FİT YAŞA

Önerilen Makaleler