FİT BİR VÜCUT ARTIK ZOR DEĞİL

FOTOGRAFDAKİ GİBİ FİT VUCUDA ULAŞMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKEN 4 MADDE …

Öncelikli Olarak hedeflerinizi belirleyin ve buna ulaşmak için ne kadar bir süreye ihtiyacınız olduğunu gerçekçi bir şekilde karar verin . 

1- ANTRENMAN 

Olmazsa olmazların başında gelen antrenman için öncelikle kuvvet ve kondisyon testlerinizi yapabilirsiniz veya bir uzmandan destek alabilirsiniz . Çünkü yapıcağınız antrenman için bir yüklenme yüzdesi gerekmektedir bunuda testlerle bulabilirsiniz . Daha sonra çıkan sonuçlara göre 

Core antrenmanı 

Kardiyo antrenmanı 

Kuvvet antrenmanı 

Fonksiyonel antrenman 

Güç antrenmanı 

Kompleks antrenman lar ile hedef sürenizde belirli aralıklar ile çalışmalısınız . 

2- BESLENME 

Güzel bir antrenman yapmak veya antrenmandan sonra toparlanmak için olması gerek en temel sey hücrelerinizin beslenmesini sağlamaktır . 

Bu kısımda yapıcağınız antrenman programlarına göre degişmekle birlikte bileşik karbonhidrat ve protein desteği saglamanız sizi daha çabuk forma sokacaktır .

Her antrenman programına göre bir beslenme modeli ve besinlerin tüketiminde yüzde farkı vardır . Örnegin , yağ yakımı için yapılan kardiyo antrenmanlarındaki beslenme ile kuvvet antrenmanı veya kompleks antrenmanı yapmanız sağlıklı olmayacaktır . Bu yüzden diyet yapmayın AÇYAPTIĞINIZ ANTRENMANA GÖRE BESİN TÜKETİN 

3- DİNLENME / TOPARLANMA 

Antrenmandan ve güzel bir beslenmeden sonra yapaacağınız en güzel şey dinlenmektir . Çünkü siz herşeyi yaptınız artık tüm çalışmaları vucudunuzdaki sistemler yapıcaktır . Siz uzatın ayaklarınızı ve oalcakları bekleyin . 🙂 

4- MOTİVASYON 

Şahsen benim çalışmalarımdaki en önemli maddedir . Çünkü kişi antrenman a geldikten sonra antrenman yaptırabiliyoruz veya önüne güzel bir yemek tabağını koyduktan sonra o yemeği yer , Veya işi olmasın evinde uzatıp bavaklarını dinlenir masajını yaptırır. AMA BUNLARI YAPMAK İÇİN MOTİVASYONU OLUP İLK ADIMI ATMASI GEREKMEKTEDİR . Çünkü her günümüz aynı motivede olmaz bunu sağlamak içimizden gelmeli yapamıyorsak destek almalıyız eğitmenlerden arkadaslarımızdam spor aktivite gruplarından .. Vb . 

BUGUN KENDİNİZE SÖZ VERİN VE HAYATIMIZ İÇİN BİR ADIM ATIN . 

UNUTMAYIN SAĞLIĞINIZ HERŞEYİNİZDİR SUAN DÜNYADAKİ EN ZENGİNLER BİLE 10 YAŞ GENÇ VE SAĞLIKLI OLMAK İÇİN HERŞEYLERİNİ VEREBİLİR . AMA BİLMİYORLARKİ KAZANMA HIRSI YÜZÜNDEN GENÇLİĞİNİ VE SAĞLIĞINI KAYBETTİ .

FİT ÇALIŞ / FİT GÖRÜN / FİT YAŞA 

Önerilen Makaleler