F45 Training Nedir?

F45 Training Nedir?

 

 ‘F’ Fonksiyonel antrenmanı temsil eder. Dairesel fonksiyonel egzersiz sistemleri ile HIIT training (interval yüksek yoğunluklu antrenman) sisteminin karışımı etkileyici egzersiz programları sunmaktadır.

‘45’ ise time yani antrenman süresidir. F45 Training’i daha detaylı tanımadan önce gelin fonksiyonel antrenmanın ne olduğu ve onun faydaları hakkında bilgi sahibi olalım.

 

Fonksiyonel antrenman nedir?

Fonksiyonel antrenman, tüm vücut kaslarını çalıştıran ve vücudun işlevselliğini arttıran farklı yoğunlukta ve süredeki hareketler bütünüdür. Kademeli olarak arttırılabilen zorluk seviyeleri ile vücut daha dengeli, esnek, dayanıklı ve çevik hale gelir. Asıl amaç zindelik ve hayat kalitemizi arttırmaktır.

F45 training ise bu alanda oldukça ileri teknoloji ve ekipmanlarla belirlenen programlarda hizmet vermektedir. Sadece 45 dakika gibi bir sürede çok yüksek kalori yakımı ile sürekli değişen antrenman programları yardımıyla hedefinize çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

F45 Training Maslak 

Türkiye’nin ilk F45 şubesi olma özelliğine sahip F45 Training Maslak 2 Kasım 2020 tarihinde İstanbul Maslak’ta açılmıştır. Dünyada 2800’den fazla stüdyosu bulunmaktadır. Temelimizi TEAM WORKOUT (Takım çalışması) oluşturmaktadır.

F45 Training’in hedefi ise;

Maksimum kalori yakımı için farklı enerji sistemlerini içermesi sebebiyle  özel olarak seçilmiş kardiyo egzersizlerimiz, hem aerobik hem de anaerobik sistemlerimizi aktif etmek için pliometrik egzersizleri, zamanlama ve tempoyu kullanarak yüksek yağ yakımı, kas geliştirme ve metabolizmamızın hızlanmasını sağlamaktır. RESİSTANCE antrenmanlarımız ile de kas gelişimi hedeflenmektedir. 

Derslerimizin herhangi birinde, 45 dakikada 500 ila 800 kalori yakabilirsiniz. Elbette kalori yakma cinsiyetiniz, yaşınız, kilonuz, zindelik seviyeniz ve genetiğiniz gibi bir dizi faktöre bağlıdır. F45 Training i unique (özel kılan ) büyük ve profesyonel bir ekibin arka planda sizler için çalışıyor olmasıdır. Tamamen profesyonel olarak hazırlanmış bu programlar ekip çalışması ile birleşince oldukça keyifli ve hedefinize yönelik antrenmanlar ortaya çıkmaktadır. 

DAVİD BECKHAM ve MARK WAHLBERG gibi birçok ünlü isim de F45 Training ekibinde bulunmaktadır.

 

En çok sorulan sorulardan bir tanesi ise herkes için uygun mu?

Sorumuzun cevabı “evet” çünkü alanında profesyonel eğitmenlerimiz ile tüm antrenmanlar sizlere uygun hale getirilmektedir. Sürekli değişen ve gelişen derslerimizle, hiçbir zaman aynı antrenmanlar tekrarlanmaz!

Ekip antrenmanının motivasyon ve teşviki, hedeflerinize ulaştıran ve üzerine çıkaran özendirici ve aynı zamanda da tempolu bir ortam oluşturur. EGO larımızı dışarıda bıraktığımız ekip çalışmasına odaklandığımız sistemimiz sayesinde dünya çapında bir topluluğumuz bulunmaktadır.

F45 Training Head Coach : Barış Nurioğlu

Merhabalar, ben Barış Nurioğlu, ilk açıldığı tarihten itibaren F45 Training Maslak’ta görev almaktayım. İlk etapta Antrenör olarak başladığım görevimi şu an Head Coach olarak devam ettirmekteyim. 28 yaşındayım ve Nişantaşı Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksek Okulu mezunuyum. Uzmanlık alanım fitness ve sertifikalarım ise şu şekilde;

  • TVGFBF 3.KADEME BAŞ ANTRENÖR SERTİFİKASI
  • NASM PERSONAL TRAİNİNG SERTİFİKASI
  • NASM NAVİGATİNG DİETS
  • BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ PEDAGOJİK FORMASYON
  • IPF REFORMER PİLATES SERTİFİKASI
  • IPF MAT PİLATES SERTİFİKASI
  • EUROPEACTİVE FİTNESS İNSTRUCTOR
  • ATHLETIC HOUSE FİTNESS EĞİTMENLİĞİ
  • TREPS DÜZELTİCİ EGZERSİZLER EĞİTİMİ

Fitness’ a başlama serüvenim 15 yaşında ilk kez bir GY’e kayıt olmamla başladı. Sonrasında hem mesleki hem de hayat tarzım olarak bunu benimsedim. F45 Training ile tanışmam takipçisi olduğum Mark Wahlberg ile oldu. Sonraki araştırmalarımda ise antrenman sisteminin ne kadar etkili ve eğlenceli olduğunu gördüm. F45 Training Maslak’ın açılacağını öğrendikten sonra hemen başvurumu yaptım ve 10 yıllık eğitmenlik kariyerimi büyük bir keyifle burda devam ettirmekteyim.

Neden F45 Training Maslak ?

Eğer siz de profesyonel bir ekiple daha az zaman harcayıp maksimum verim elde ederek hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Üyelik oluşturduğunuz ilk andan itibaren ölçümleriniz yapılır ve eğitmenlerimiz ile birlikte size özel programlarınız oluşturulur. Antrenman esnasında sürekli eğitmen kontrolünde ve en az riskle oldukça keyifli ve verimli antrenmanlar yapabilirsiniz. Ekip çalışması ile de motivasyonunuzu daha üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Tüm antrenmanlarımız sonuç odaklıdır.

Önerilen Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir