Evde Epilasyon Yapılır mı?

Hem tüylerden tamamen kurtulmak isteyenlere, hem de güzellik merkezine gidecek kadar vakti olmayanlara evde epilasyon yapma fırsatı tanıyan yeni Remington IPL ile tanıştırayım sizi…
“Evde epilasyon yapılır mı?” dediğinizi duyar gibiyim. Evet Remington IPL ile evde hem güvenli hem de pratik bir şekilde epilasyon yapılabiliyor.
Güvenli olduğunu söylememin sebebi; Remington IPL cihazı cildinizin renk tonunu algılamadan ve başlığı cildinize tam olarak temas ettirmeden atış yapamıyor oluşunuzdur. Bu özelliği sayesinde etrafa ışık saçma ve zarar verme gibi bir durum söz konusu olmuyor.
Remington IPL’in en güzel özelliklerinden biri olan cilt tipinizi algılama özelliği sayesinde her cilt tipi rahatlıkla Remington IPL’i kullanabiliyor. Aşırı beyaz tenliler, kızıl tüy yapısına veya beyaz tüy yapısına sahip olan kişiler ve siyah denecek kadar esmer olan ciltlerin bu ürünü uygulaması önerilmiyor.
Cihazın üst bölümünde bulunan ekranı cildinize değdirerek cihazın ten renginizi tanımasını sağlıyorsunuz. Bunu uygulama yapacağınız her farklı bölge için tekrar tekrar uygulamalısınız. Bacağınızla, koltuk altınızın aynı renk tonuna sahip olmamasından dolayı epilasyon cihazına cildinizin renk tonunu algılamasını sağlayarak, atış yaptığınız zaman cihazın etkisini gösterememesine ya da fazla göstermesine ve canınızın acımasına sebep olmasını engelliyorsunuz. Bu nedenle de her defasında cildinizin tonunu belirleyip güvenle uygulayabilirsiniz.
En güzel özelliklerinden biri de erkeklerinde rahatlıkla kullanabiliyor olması.Yüz ve boyun bölgeleri hariç birçok farklı bölgede erkeklerin uygulamasına açık bir cihaz. Bu özelliği sayesinde evde bir den fazla kişinin tek bir cihazla istediği sonucu almasını sağlıyor.
Ampulü biterse diye korkanlara özellikle belirtmekte fayda var; Remington IPL’nin ampulü bittiği takdir de cihazı sizden geri alıyor ve ampulü değiştirmek yerine size doğrudan yepyeni bir cihaz veriyor.
Hangi aralıklarla kullanmalısınız?
Öncelikle başlangıç için önerilen kullanım şekli 2 hafta aralıklarla 3 kür uygulanmasıdır. Bu uygulamadan sonra pek çok tüy dökülecektir, ancak uygulama yaparken atış yapmayı kaçırdığınız noktalar olabilir.
Bunun yanında henüz uzamamış ya da gözle görünen tüyleriniz kadar erişmemiş tüyler bulunmaktadır, bunlar da zaman geçtikçe uzayarak kendilerini gösterirler. Başta bahsedilen 3 kürden sonra her hafta sadece bu sonradan çıkan tüylere ya da gözden kaçan tüylere uygulama yapılarak kalıcılık sağlanmaktadır. Bu süreç kişinin tüy ve cilt tipine göre değişiklik gösterebilir. Tüm bunların yanında atış yaptığınız bölgedeki bazı tüyler de size hala uzuyormuş gibi gelebilir, ancak pek çoğu kökü öldüğü için vücut tarafından dışarı atılmaya başlayan tüylerdir.
Uygulamadan sonra hangi tedbirleri almalısınız?
Uygulamadan sonra ciltte hafif kızarıklık ya da sıcaklık hissi yaşayabilirsiniz.Bu normaldir ve kısa sürede kaybolur. Uygulama sonrası tahrişi önlemek için aşağıdaki tedbirleri alabilirsiniz;
Uygulamadan sonra 24 saat direkt güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının.
2 hafta boyunca her uygulamadan sonra cildinizi 30 faktör güneş kremiyle nemlendirin.
Son uygulamadan sonra 2 hafta içerisinde güneşlenilmemeli ya da solarium seansına girilmemelidir.
Uygulamadan sonra bölgeyi temiz ve kuru tutun, cildi nemlendirmek için bol su tüketin.
Uygulamadan sonra 24 saat içerisinde sıcak banyo yapmayın buhar banyosu ya da saunaya girmeyin.
Uygulama süresince ağda ya da epilatör kullanmayın, sadece üzerinden en az 24 saat geçmek şartıyla traş (kesme ya da jilet) uygulanabilir.
Uygulamadan sonra 24 saat içinde, renk açıcı krem ya da parfüm gibi kozmetik ürünler kullanmayınız.
Eğer i-LIGHT kullandıktan sonra cildinizi nemlendirmek isterseniz, kokusuz hipoalerjenik ürünler kullanmalısınız.
Nerelere uygulamamalısınız?
Kesinlikle, zarar görmüş bir ciltte, açık yara üzerinde, güneş yanıkları ya da cildin soyulup yeniden yapılanmaya başladığı süreci 6-8 hafta takip eden sürede cilde uygulama yapılamaz.
Kesinlikle tahriş olmuş, kabarıklar olan, isilik olan ciltte kullanılamaz. Bu durumdaki cilt daha hassas olduğu için iyileşmeden uygulama yapılmamalıdır.Dövme yapılmış ciltte uygulanmaz.

Önerilen Makaleler