ENERJİ DEPOLARINIZI DOLDURMAK İÇİN 7 İPUCU

Kış soğuğu, bahar yorgunluğu derken planladığımız şeyleri erteliyorsanız işte üstünüzdeki halsizliğe son vermek ve ENERJİ DEPOLARINIZI DOLDURMAK İÇİN size pratik enerji verecek ipuçları.

1. Uyanır uyanmaz yataktan fırlamayın. Kendinize zaman verin ve etrafınızın farkına varın.

2. Güne soğuk bir duşla başlamayı demeyin. Bu sizin kan dolaşımınızı hızlandırır ve yorgunluğunuzu giderir.

3. İş yerinizde yoğunluktan ufak uzaklaşma anları yaratın. Bir odadan diğer odaya yürümek bile, alanda değişiklik yapmanızdan ötürü, size iyi gelecektir.

4. Öğle yemeğinden sonra yemek yediğiniz masada oturup dakikalarca sohbet etmeyim. Ufak bir yürüyüş yapmanız sizin enerjinize enerji katacaktır. Gün ışığına çıkmanız hem daha iyi hissettirir hemde hareket etmiş olursunuz.

5. Derin nefes almak ruhunuzu arındırır ve beyninizi zinde tutar. Zinde bir beyin, zinde bir bünye demektir. Ayrıca sinirleri yatıştırır, stresi engeller ve nabızı düşürür.

6. Suyun enerji verdiğini biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalarda su tüketimi az olan bireylerin %20 oranla enerjileri düşüyor.

7. Uyumadan önce günün özetini gözden geçirin ve günü bitirmiş olmanın farkına varın. Bir sayfa gibi düşünüp, o günün sayfasını kapatın ve yeni gün için bünyenizi yeni enerjilere hazırlamak adına en az 8 saat kaliteli uyuyun.

Güzel ve olumlu enerjilerin size doğru yol almasını istiyorsanız, onlara doğru yürümelisiniz. Çünkü siz isterseniz güzel enerjilerin durağı olursunuz.

Önerilen Makaleler