DOĞUM ÖNCESİ YOGA

Vücudunuz ve zihninizi sancılardan önce, doğum öncesi yogayla hazır tutun!

Ego ve gururunuzu bir kenara bırakarak bugün vücudunuzun nerede durduğuna bakın. Kendiniz ve bebeğiniz için tutkuyla antrenman yapmayı sevin. Doğum öncesi yoga bebeğiniz büyürken kendinize yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.

Kendiniz için doğru yoga antrenmanın bulmanız çok önemlidir.

1. Dayanıklılığınızı ve gücünüzü artırır.
Bebeğiniz vücudunuzda geliştikçe ve büyüdükçe bu ağırlığı taşımak için daha çok enerjiye ve güce ihtiyacınız olacak. Yoga hareketleri kalçanızı, sırtınızı, kollarını ve dizlerinizi güçlendirecektir.

3. Vücudumuzdaki gerginliği alır.
Bebek büyüdükçe vücudumuzun çeşitli yerlerinde bulunan kas gruplarının üzerine daha çok stres biner ve sırtımızdaki ağrılar artar. Tüm bu gerginlik ve stresi yoga antrenmanıyla bir kenara bırakmamız mümkündür.

Yoga Pozu: Tanrıça Pozu

4. Sinir sistemini yatıştırır.
Derin nefes alırken sinir sistemi rahatlama moduna geçer. Vücudumuz bu moda girdiğinde, sindirim sistemimiz daha iyi çalışır, uykumuzu daha iyi alırız ve bağışıklık sistemimiz optimal seviyeye gelir.

 Yoga Pozu: yarım Lotus

6. Bebeğinizle bağ kurmak

Doğum öncesi yoga bizi yavaşlatarak vücudumuzda neler olup bittiğine odaklanmamıza yardımcı olur. Özellikle derin gevşeme bu uygulama için paha biçilmezdir.

7. Kan dolaşımını artırır

Kan dolaşımı eklemler içinde gerçekleşirken yoga antrenmanları esnasında kaslarımızı uzatmaktadır. Vücudumuzda gerçekleşen kan dolaşımı esnasında, şişkinlik azalırken bağışıklık sistemimiz gelişir ve bebeğimiz için daha iyi gelişme ortamı yaratılmış olur.

8. Nefes egzersizleri
Bu sancı ve kasılmalar esnasında iyi bir araçtır. Sakin anne eşittir sakin bebek demektir.

9. Topluluğu anlama
Hangi süreçten geçtiğimizi anlayan bir grupla bir arada olmak, bilgi paylaşımında bulunmak, aynı sıkıntılarla başetmede farklı bakış açılarını dinlemek çok rahatlatıcı olacaktır.

10. Beslenme zamanı

Ne kadar yeme alışkanlıklarımız kötü olmuş olsa da hamilelik ile birlikte, bebek kendimizden bile öne geçer. Anne adayları hiç olmadığı kadar iyi ve doğru beslenmeye çalışır. Bu bebek için olduğu kadar anne içinde oldukça önemlidir. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur!

Önerilen Makaleler