DIŞARIDA RAHATÇA YAPABİLECEĞİNİZ EGZERSİZLER

Evde spor yapmak size göre değilse dışarı çıkın. Havaların soğuk olması sizi engellemesin. Sıkı ve doğru giyinirseniz spor yaptığınız müddetçe üşümezsiniz. Bu da performansınızı olumlu etkiler. Dışarıda egzersiz yapmanın sınırı yok. İstediğin ve yapabildiğin bütün sporları parka, caddeye, ormana, sahil kenarına, banklara sığdırabilirsin. Sokaklar, ormanlar, parklar senin yaratıcılığını kullanarak daha verimli hale gelebilir.
Doğada, sahil kenarında koşun.
Koşmak en kolay ve rahat yapabileceğiniz egzersizdir. Her gün en az 30 dakika koşmak daha sağlıklı bir hayatın başlangıcı için idealdir. Kendinize en yakın sahil kenarını, park veya koşu parkurunu kullanabilirsiniz.
Parkta Egzersiz Yapın
1. Egzersiz: 5 Şınav, 10 Mekik 15 Squat, 5 set
2. Egzersiz: 10 dips,  20 Bankap sıçrama, 30 Şınav,  40 Squat, 50 Lunge 2 set
Diğer egzersiz programları için Fitness bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.
İp atlayın
Oksijeni bol ortamlarda bu egzersizi yapabilirsiniz. Kardiyo antrenmanı için spor merkezlerine gitmenize gerek yok. Kendi kardiyo antrenmanınızı kendiniz yapabilirsiniz.
Doğa Yürüyüşü Yapın
Uzun ve temiz havada en az 8 km yürümeye özen gösterin. Her gün tempolu düz alanda 8km yürümek günde 1 saatini alır… 1 saatlik sağlık ömrünü uzatır…
Esneyin
Parklarda, bahçelerde, koşu parkurlarında bulunan demirleri yada bankların tepelerini kullanarak bacaklarınızı esnetin. Yürüyüşlerden önce ve sonra bacaklarınızı esneterek antrenman sonrası oluşan yorgunluğu ve ağrıları azaltmış olursun..
Sıçrama çalışın
Parklarda, toprak alanlarda veya kumsalda sıçrayarak bütün kaslarınızı harekete geçirin. Bu konuda çocuğunuz, kardeşiniz veya yeğeniniz en iyi partneriniz olacaktır. Sıçramak hem bütün kaslarınızı aynı anda çalıştıracak hemde daha mutlu hissetmenizi sağlayacaktır. Çünkü çok eğlencelidir.
Nefes Egzersizi Yapın
Sabah güneşinin en güzel olduğu aylara girdik hem sıcak hem serin havayı en iyi hissettiğimiz bahar ayları meditasyon için güzel bir başlangıç olabilir. Temiz ve serin sabahı içinize çekmek için güzel bir yer edinin. Balkonunuz, bahçeniz, en yakın park, en yakın bank, sahil kenarı yada huzurlu hissettiğiniz bir köşe.. Oturup güneşi selamlayın. İçinize sakinlik dolsun ve nefes egzersizi yapın.

Önerilen Makaleler