DİDEM SOYDAN RÖPORTAJI

Son derece tarz, sıkı bir spor tutkunu, hayatını işine adamış başarılı bir model; Didem Soydan!! Puma’nın yeni yüzü olarak karşımıza çıkan Didem Soydan, tüm asi ve aykırı duruşunu kendi tarzına en yakın gördüğü markayla iş birliği yaparak sergiliyor. Sokak sitilinden, podyumlara, yaşam tarzından, spor hayatına kadar en çok merak edilen modellerden biri. 
1-Bize her sabah yaptığın 5 rutinini anlatır mısın? Her sabah mutlaka neler yaparsın?

Limonlu ılık su içerim.  Haşlanmış iki yumurta ve keçi peynirli tost yerim. Yüzüme nemlendirici bir maske uygularım ve sonra çekime geçerim.
2-Asla ağzıma sürmem dediğin şeyler var mı? Neleri tüketmemeye dikkat eder, neleri sık sık tüketirsin?
Ağzıma sürmem dediğim şeyler, genelde abur cubur olarak tabir edilenler oluyor. Sağlıklı ve organik her şey, sebze ağırlıklı olmak üzere kabulüm.
3-Bu kadar sıkı ve fit bir vücuda sahip olmak için neler yapıyorsun, biraz bize anlatır mısın?

10 senedir spor yapıyorum, bunun getirdiği bir düzen var. Sporu aksatmıyorum.
4- Selülitlerden kurtulmak için hiç çabaladın mı yoksa hep sıkı ve kaslı bacaklara mı sahiptin?
Hala selülitim var. Selülitten kurtulmanız için, kadın olarak sadece kendi cinsinizde olan doğurganlık hormonlarını aldırmanız gerekir, bu da mümkün değil. 🙂 Bu durum ile sıkı spor ve sağlıklı yiyeceklerle başa çıkıyorum.

5- Model olmasaydın ne olurdun?

Model olmasaydım, dansçı olmak isterdim.
6- Model olmadan önce neler yapıyordun?
Model olmadan önce üniversite öğrencisiydim. Modelliğe okul sonrası başladım.

8-Model olmanın zorlukları var mı?

Her işin zorluğu olduğu kadar benim işimin de zorlukları var. Şikayet etmiyorum, sevdiğim işi yaptığım için çok şanslıyım.
9-Ne tarz giyinmeyi tercih ediyorsun?
Koşturmam had safhada olduğu için daha sokak stiline yakın spor kıyafetler tercih ediyorum.

10-Model olduğun için sürekli modayı takip etmek zorunda hissediyor musun?

Zorundalıktan ziyade işimin parçası olduğu için zorluk çekmeden takip ediyorum.
11-Cilt bakımı denince bu konuda ilk akla gelen modellerden birisin. Youtube kanalından sürekli makyaj ve bakım sırlarını paylaşıyorsun. Peki günlük hayatta nasıl bir bakım uyguluyorsun, neler yapıyorsun cildin için?
Bütün rutinleri paylaştığım bir kanalım var. Cilt dıştan ziyade içten beslenen bir mekanizma. Ne yerseniz ve içerseniz cilt ayna gibi gösteriyor. O yüzden yediklerime çok dikkat ediyorum.

14- Puma seni ilk aradığında ne düşündün? Puma ile ne kadar süre birlikte çalışacaksın?

Puma, Umut Eker ve beni aradığında çok mutlu oldum. Özellikle Rihanna’yı yüzleri olarak konumlandırdıkları sene olmasına, ayrıca sevindim, çünkü; Rihanna’yı takip ediyorum ve çok beğeniyorum. Puma zaten takibinde olduğum bir markaydı, böyle olunca heyecanlandım.
Puma ile Kasım başına kadar beraberiz.
16- Puma’da seni en çok etkileyen şey ne oldu?
Çok uzun zaman sonra bizim gibi (Umut ve ben) düşünen ve hareket eden bir marka ile olunca inanılmaz bir rahatlama geliyor! İş yapıyormuş gibi değil de daha çok ne üretiriz ve ne katarız şeklinde yaklaşmaya başlıyor insan. O sebeple bu harika ekip ve marka ile çalışmak harika.
17-  Pumanın yeni sezonu hakkında ne düşünüyorsun?
New York’ ta yeni sezon defilesini izlediğimde eğer çıkışta satın alma imkanım olsaydı, banka kartlarını bırakıp çıkacaktım o derece iyiydi.
18- Son zamanlarda neler yapıyorsun? Seni nerelerden takip edebiliriz?
Son zamanlar ağırlığı Youtube kanalına vermiş durumdayım. bütün rutinimi oradan takip edebilirsiniz ve New York’ ta yeni projelerim olduğundan oraya çok sık gidip geleceğim.

Fotoğraf: Ece Oğultürk
Stilist: Umut Eker
Saç: Burhan Çılgın
Makyaj: Hale Aktakas
Kıyafetler: Puma

 

Önerilen Makaleler