DAHA KALKIK BİR POPO İÇİN 8 İPUCU

daha kalkık bir popo için 8 ipucu

Kalça bölgesindeki fazla yağlar her kadının korkulu rüyası. Kalça kaslarının ne kadar çabuk toparlandığını bilsen hiç durmadan spor yapardın. Kalça bölgesi bilindiği gibi sadece yağlardan ibaret değil, aksine vücuttaki en büyük kas olan kalça kası yani “gluteus maximus” yağ tabakaların altında bulunur. Gluteus maximus kasını hareketsiz bıraktığımız için etrafını kaplayan yağ sayesinde hoş olmayan sarkık bir görünüm ortaya çıkıyor. Kalça ve bacak hareketlerinin neredeyse tümünde aktif olan kalça kaslarınızı, her gün yaptığınız 30 dakikalık antrenmanlar sayesinde 1 ayda kalkık popolara sahip olabilirsin.  30 dakika egzersizlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

  1. Her sabah 60 squat çek. 3 set 20 tekrar yap. Kalkık popolar için en iyi hareketlerden biridir ve düzenli yaptığında 1 ayın sonunda etkisini direk gösterir. Antrenman programına buradan ulaşabilirsiniz.

  2. Her gün en az 2 km yürü. Çok uzun bir mesafe değil emin ol müziği açıp ritmini bulduğunda tempolu yürüyüş için kısa bile gelecek. Zamanla mesafeni ve temponu arttır.

  3. Ofiste otururken kalçanı sık bırak, sık bırak bunu 50 kez tekrarla alışkanlık haline gelecektir. Bütün gün oturmaktan dümdüz olan ve çalışmayan kalça kaslarını aktifleştir. Zaman buldukça ofis içinde hareket etmeye bak.

  4. Steps hareketine dönüş. Eskiden pek bir moda olan steps kadınların kalça ve bacaklarındaki yağlardan kurtulmaları için en iyi yöntemdir. Demode olsa da müziği aç ve her gün 15 dakika steps yap. Sağa, sola, öne geri ritmik ve tempolu adımlar at.

  5. Merdivenlerden korkma. Diz veya eklem problemlerin yoksa merdiven çıkmaktan korkma. Özellikle yoğun elektrik akımın olduğu yürüyen merdivenler yerine normal merdivenleri tercih etmen sağlıklı bir seçim olacak. Hemde kalçanın kalkık duruşuna kavuşması için destekleyici bir etken.

  6. Kalça ve bacaklarını esnet. Kalçanı ve üst bacaklarını esnet kasların rahatlasın ve günlük hayatta da sana hareket rahatlığı sağlasın. Her gün 10-15 dakikanı bunun için ayır.

  7. Paketli ve şekerli gıdalardan uzak dur. Gün içinde ne kadar spor yaparsan yap bu gıdaları tüketmeye devam ettiğin müddetçe kalçanı yukarı kaldıramazsın. İlk işin yoğun bir diyet programı düzenlemesen de bu gıdaları hayatından çıkarmak olsun. Yapılan araştırmalar diyet yapmadan sadece şekeri kesen kişilerinde zayıfladığını gösteriyor. Çünkü aldıkları tek fazlalık şekerli ve paket gıdalar. Şeker vücudun ihtiyacı olmayan tek madde.

8.Günlük su tüketimini arttır. Su tüketimi vücuttaki fazla yağı dışarı atmana yardımcı oluyor. Bu sayede yağlardan zorlanmadan kurtulabilirsin.

Önerilen Makaleler