Cinsel Sorunlarınıza Çözüm Getirin

Partnerinizle konuşun. Cinsel ilişkinizde işler yolunda değil ve siz mutsuz musunuz? Partnerinize bu durumu anlatın. Nelerden rahatsız olduğunuzu ve ne zamandır konuşmak isteyip yanlış anlaşılacağınızdan korktuğunuzu söyleyin. Birçok ilişkinin bitme nedeni, cinsel tatminsizliklere ve sorunlara dayanıyor. Bu konuyu, en başından çözerseniz sağlam bir ilişkinin temelini atmış olursunuz. Konuşmakta zorluk çekiyor ya da partneriniz bu konuda sizi suçluyor ise, bir uzmandan destek alın. Partnerinize de bunu önerin. Ve bu konuda hala anlayışsız davranıyorsa uzmanla kendiniz görüşün. Alacağınız destek ve tavsiyelerle ilerleyin. Profesyonel bir yardım almadan attığınız her adıma dikkat edin, farkında olmadan ilişkinizde büyük hasarlar açabilirsiniz. Komşuya, akrabaya, eşe, dosta cinsel hayatınızı açmak ve onların dedikleriyle hareket etmek, istenmeyen bir sonuç almanıza sebep olabilir. İlk olarak, uzmanla görüşmek sizi daha çok tatmin edecektir.

Partnerinize ve isteklerine kulak verin

Yatakta bencil davranmayın. Karşınızdakinin de sizinle aynı istekleri paylaştığını unutmadan hareket edin. Partnerinizi mutlu etmeniz, sizin de mutlu olmanız anlamına gelir. Bu düşüncede attığınız her adımda, ilişkileriniz daha istikrarlı bir yol çizer. Tek taraflı isteklerinizi, ortaklaşa yapabileceğiniz oyunlara çevirin. Sizdeki bu ani değişim partnerinizin dikkatini çekecektir. İlişkilerde yapılan ani olumlu değişimler, partnerinizi size daha çok bağlayacaktır. Bunları fırsat bilin ve kendinizde yapacağınız değişimlerle partnerinizi şaşırtın. Bu önünüzdeki ilk buluşmada giyim tarzınızın, parfümünüzün ve dokunuşunuzdaki hassasiyetin değişmesiyle de onu etkileyecektir. Fiziki değişim,erkekleri en çok etkileyen etkenlerden biridir. Vereceğiniz birkaç kilo daha hoş bir görünüm kazanmanızı da sağlayabilir. Değişime hazır olun.

Yatakta yatak dışı konuşmalardan kaçının

Kapıda muhteşem bir karşılama ve odaları arkanızda bırakarak geçen saniyeler sonucu yataktasınız… Ön sevişmenin ilk dakikaları ve siz iş yerinde arkadaşlarınızla yaşadığınız bir olayı anlatmaya başladınız. Aynı anda partnerinizi ne kadar çok özlediğinizi ve patronunuzun size yaptığınız çalışmayı çok beğendiğini söylediğini de eklediniz. Sizce de burada bir anlatım bozukluğu yok mu? Biz kadınların yaptığı en büyük hatalardan biri, yersiz konuşmak. Bu, partnerinizi tahmin ettiğinizden daha çok kırıyor. Ve bu kırgınlık, partneriniz belli etmese de, ilişkinize hem yatakta hem de normal hayatta yansıyabilir. Farkına varmadan yaptığınız bu hata ile, hiç anlamadan ettiğiniz kavgaların temelini oluşturmuş bile olabilirsiniz. Yaptığınız bu hatayı partnerinizle konuşarak çözebilir ve bu hatayı bir daha yapmamaya özen göstererek sonuçlandırabilirsiniz.

 

Önerilen Makaleler