Best Girlfriends Workout – Tüm Vücut Egzersizi

Puma ile tüm vücut egzersizi

 En yakın kız arkadaşınızla egzersiz yaparken birbirinize yardım edin, bu sayede aynı anda farklı bölgelerinizin çalışmasını sağlayarak egzersizinizi en üst düzeyde uygulayın. Puma ile Monthly Fitness Dergisi’nin birlikte hazırladığı Tüm Vücut Egzersizi programını partnerinizle birlikte uygulayın.

Hareket tekrarları bittiği zaman partnerinizle yer değiştirin ve egzersizinize devam edin. Kol kaslarınızı geliştirmek için elastik band ve vücut ağırlığınızı kullanarak çalışacaksınız, bacak ve kalça kaslarınızı çalıştırmak için çömelme, öne adım gibi bacak hareketlerini uygulayacaksınız. Ön ve yan karın kaslarınızın kuvvetlenmesi için ise ters dönüşler yapacağınız hareketleri uygulayacaksınız, vücut direncinizi arttıran, karın ve ön vücut kaslarınızın tamamen çalışmasını sağlamak için ise Plank pozisyonunda duracaksınız. Tüm bu egzersizleri her gün düzenli olarak uygularsanız çok kısa sürede tüm vücudunuzu çalıştırarak gerçekten güçlendiğinizi hissedeceksiniz.

1 Pushup & Partner Squat

Partnerlerden biri yüzüstü yere uzansın diğeri yere uzanan partnerinin ayak bileklerinden tutarak squat pozisyonunu alsın. Yerdeki partner Push-up yapıp yere yaklaşırken ayaktaki partner Squat yapsın. Kordinasyonu sağlayarak iki partnerde aynı anda hareketleri tekrarlasın. Süre: 60 saniye.

Partnerlerden biri yüzüstü yere uzansın diğeri yere uzanan partnerinin ayak bileklerinden tutarak squat pozisyonunu alsın. Yerdeki partner Push-up yapıp yere yaklaşırken ayaktaki partner Squat yapsın. Kordinasyonu sağlayarak iki partnerde aynı anda hareketleri tekrarlasın.
Süre: 60 saniye.

2 Squat – Triceps Press with Resistance Band

Her iki partner de Squat pozisyonunu alsın. Partnerlerden biri elastik bandın orta kısmından tutsun ve gersin, diğer partner bandın iki ucundan tutarak geriye doğru hafifçe gerip bıraksın.
Süre: 60 saniye.

3 Lunge

İleri büyük bir adım atın. Dengenizi sağlayın ve arka bacağınızı doksan derece olacak şekilde dizden bükerek aşağı inin. Ön bacağınızı dizden büktüğünüzde ayak parmak ucunuzu geçmediğinden emin olun. İlk pozisyonunuza geri dönüp diğer ayağınızla aynı ileri büyük bir adım atın
Süre: 60 saniye.

4 Lunge Twist


İleri büyük bir adım atın. Dengenizi sağlayın ve arka bacağınızı doksan derece olacak şekilde dizden bükerek aşağı inin. Ön bacağınızı dizden büktüğünüzde ayak parmak ucunuzu geçmediğinden emin olun ve belden adım attığınız bacağınızın olduğu yöne doğru dönün. İlk pozisyonunuza geri dönüp diğer ayağınızla aynı ileri büyük bir adım atın ve hareketi tekrarlayın.
Süre: 60 saniye.

5 Plank High Fives


Yüz üstü yere uzanın, ellerinizi omuz hizasında açın ve ayak parmak uçlarınızı yere takın. Doğru pozisyonu sağladıktan sonra tek elinizin üzerinde dengenizi sağlayarak partnerinize bir sağ bir sol elinizle beşlik çakın.
Süre: 60 saniye.

Önerilen Makaleler