5 BİN KADIN "NIKE WOMEN'S 5K İSTANBUL" KOŞUSUNDA

Kadınları, yüksek enerjili koşu ve antrenmanlarla sporun gücünü kanıtlamaya ve deneyimlemeye davet eden Nike, 6 Haziran Cumartesi günü 5 km’lik Nike Women’s İstanbul koşusunu gerçekleştirecek. Türkiye’de kadınlar için ilk kez düzenlenen, eğlence ve sürprizlerle unutulmayacak bir deneyim yaşatmayı amaçlayan etkinlik, Maçka’daki Küçükçiftlik Park’tan başlayarak aynı noktada sona erecek. Yaklaşık 5 bin kadının katılmasının beklendiği yarışmanın 1.si, İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenecek “Nike Women’s Race Stockholm” koşusuna gitme şansını yakalayacak. Yarışmanın 2. ve 3.sü Nike’tan hediye çeki kazanırken, katılan herkese günün anısına özel tasarlanan kolye hediye edilecek. Bitiş alanında kadınlara sunulacak servislerle renklenecek etkinliğe, nike.com/istanbul adresinden; Nike’ın İstinyePark, Akmerkez ve Zorlu AVM’deki mağazalarından, Ortaköy ve Caddebostan’daki Outrunner mağazalarından kayıt olunabilecek. Etkinlik kayıtlarından elde edilecek gelirin bir bölümü, Türkiye Atletizm Federasyonu’na bağışlanacak.
 
Katılımcılar, 5 Haziran günü etkinlik sahasına gelerek, buradaki expo alanından kendileri için hazırlanan tişört, RFID ve sürpriz ürünleri içeren yarış kitini alabilecek. Ayrıca koşucular,  expo alanındaki çeşitli aktivitelerle keyifli dakikalar geçirirken, 18:00’den sonra Nike’ın Master Trainer’larıyla her saat başı düzenlenecek N+TC derslerine de katılabilecek.
Nike Women’s Etkinlik Serisi…
Nike Women’s Etkinlik Serisi, San Francisco’da yaklaşık 10 yıl önce düzenlenen ilk Nike Women’s Maratonu’yla başladı. Dünya çapında 200 bini aşkın kadının vizyonunu genişletmeyi, ilham vermeyi ve dayanışma duygusunu aşılamayı hedefleyen seride, “Nike Women’s Race” ve “N+TC Tour” etkinlikleri yer alıyor. Nike Women’s Etkinlik Serisi 2015 yılında rotasını, İstanbul, Toronto, Londra ve Hong Kong gibi dünyanın önemli şehirlerine çeviriyor.
Dünyada kadınlar için tasarlanan en büyük yarış serisi olan NikeWomen’s Race, aralarında İstanbul’un da olduğu 20 büyük şehirdeki muhteşem parkurlarda, 10 km’den yarı maratona kadar çeşitli mesafe seçenekleriyle sunuluyor. Her seviyeden koşucuyu sınırlarını zorlaması için motive eden yarışlar, kadın koşuculardan oluşan küresel bir topluluğu buluşturuyor. Koşu kapsamında heyecan verici yeni parkurlar yer alırken, elit sporcularla tanışma imkânı da sunuluyor. Yarışı tamamlayan tüm kadınlara, katıldıkları şehrin adını taşıyan birer madalya hediye ediliyor.

Önerilen Makaleler