5 ADIMDA SEYAHATTE BESLENME

Uçak, hızlı tren gibi araçlar kullanılmadan seyahate çıkılıyorsa hiç şüphesiz işler zorlaşıyor demektir. Peki seyahate çıkıyorum, nasıl beslenmeliyim diyorsanız işte küçük ipuçları. Yolculuğunuz sırasında, yanınızda yemek paketleri bulundurmak en doğru tercih. Özellikle, besleyici olanları seçin, böylece yolculuk sırasında yiyecek makinalarına, marketlere veya hızılı servis restoranlarına bağlı kalmamış olursunuz. Yanınıza neler alabilirsiniz gelin beraber bakalım.

  1. Seyahat ederken beş besin grubundan birer tane yanınızda bulundurun. Ekmek, süt,meyve,sebze ve et grubundan yanınızda taşıyabileceğiniz birer besin seçin.
  2. Çeşitli taze meyveler alın. Meyveler, açlığınızı kısmen yatıştırmakla beraber susuzluğunuza da iyi gelir. Yağ içerikleri nerdeyse hiç olmayan meyveler, A ve C vitaminlerinin iyi kaynağıdır.
  3. Tek porsiyonluk içecekler alın. Konserve veya taze sıkılmış meyve suları, kutu süt gibi. 
  4. Portatif, bozulmayacak besinleri alın. Örneğin krakerler, yer fıstığı ezmesi, kuru üzüm, yemeye hazır tahıl ürünleri, kuru meyveler ve yağsız patlamış mısır gibi.
  5. Acıktığınızda bir yerde durun ve yemeğinizi tüketin. Arabadan çıkın, gevşeyin, kısa bir yürüyüş yapın. Böylece yemeğinizden hem daha fazla keyif alırsınız hem de rahatlamış bir şekilde yolculuğunuza devam edersiniz.

Önerilen Makaleler