4 HAREKETTE DAHA KUVVETLİ OMUZLAR

Bütün gün boyunca çantanızı, çocuğunuzu, alışveriş poşetlerinizi, kısacası tüm yükünüzü taşıyan omuzlarınızı kuvvetlendirme zamanı geldi. Daha sıkı ve kaslı omuzlara sahip olmak için hazırladığım bu egzersiz programını gün aşırı yaparak sağlıklı omuzlara sahip olabilirsin.

pilates fitness Kol ve Omuz Çalışması - monthly fitness -nurcan arıcan
1.Pilates Bandıyla Rows Egzersizi

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve bir adımınızı öne atın. Pilates bandını ortadan ikiye eşit olacak şekilde tam ortasına ayağınızla basın ve bandı sabitleştirin. Bacaklarınızı dizlerinizden hafifçe bükerek belinizi hafifçe öne doğru eğin. İki elinizle bandın iki ayrı ucundan sıkıca tutun. Karın kasınızı aktif hale getirin ve sırtınızı dik tutun. Nefes verirken kolları dirsekten bükerek yukarı ve geriye doğru çekin. Band gerildikten sonra yavaşça ilk pozisyonunuza geri dönün. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

2.Pilates Bandıyla Yan Omuz Egzersizi

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve bir ayağınızla pilates bandının üzerine basın. Pilates bandının bir ucundan, eliniz vücudunuza bakacak şekilde tutun ve diğer elinizi belinize koyarak destek alın. Bandın gevşek ve çok gergin olmamasına hareket rahatlığı için dikkat edin. Dirsekleri bükmeden, karın kasınızı sıkarak ve vücudunuzu dik tutarak bandı omuz hizasına kadar kaldırın, yavaşça başlangıç pozisyonuna geri dönün. Hareketi 10 kez tekrarlayın.

3.Pilates bandıyla Çapraz Omuz Egzersizi

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve sol ayağınızla pilates bandının üzerine basın. Pilates bandının bir ucundan, sağ elinizle vücudunuza bakacak şekilde tutun ve diğer elinizi belinize koyarak destek alın. Bandın gevşek ve çok gergin olmamasına hareket rahatlığı için dikkat edin. Nefes verirken kolunuzu dirsekten bükerek yukarı ve geriye doğru çekin. Band gerildikten sonra yavaşça ilk pozisyonunuza geri dönün. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

4.Pilates Bandıyla Omuz Egzersizi

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve bir ayağınızla pilates bandının üzerine basın.  Pilates bandının bir ucundan, eliniz vücudunuza bakacak şekilde tutun ve diğer elinizi belinize koyarak destek alın. Bandın gevşek ve çok gergin olmamasına hareket rahatlığı için dikkat edin. Dirsekleri bükmeden, karın kasınızı sıkarak ve vücudunuzu dik tutarak bandı omuz hizasına kadar kaldırın, yavaşça başlangıç pozisyonuna geri dönün. Hareketi 10 kez tekrarlayın.
 
 
 

Egzersiz Programını İndirmek İçin;

[wpdm_file id=8]
 
 
 
 
 
 
 
 

Önerilen Makaleler

1 Comment

  1. […] Kollarınızdaki kalınlaşma kilo alımına bağlıysa öncelikle zayıflamak bu konudaki ilk adımınız olmalı. Bunların haricinde eğer kilo almadan sadece kollarınız kalınlaştıysa bu yaptığınız günlük aktiviteleriniz ve işiniz sebebiyle de gerçekleşmiş olabilir. İlk önce sebebini bulmalısınız. Çözümler açısından daha sağlıklı bir sonuca ulaşabilmek adına en doğru yoldur. Yaptığınız iş kol kaslarınızı yoran ve çalıştıran bir işse kollarınızdaki kalınlığın azalması için bir müddet daha hafif işler yapmaya çalışın ve kollarınızı bol bol esnetin. Eğer kilo ile bağlantılıysa dediğim gibi diyete başlayın ve beraberinde her gün lastik ile kesinlikle ağırlık yada başka bir aletle değil lastikle kol çalışmaları yapın. Bu sayede daha şekilli ve ince, kol kaslarına sahip olabilirsiniz. Kollardaki yağlanma hareketsizlikle ve yaşla doğru orantılı artış gösterir. Bu nedenle düzenli egzersiz yapmalısınız ve bunu sadece bir süreliğine değil sürekli olarak yapmalı hatta yaşam tarzınız haline getirmelisiniz. Size önerebileceğim lastikle yapabileceğiniz ve ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu egzersiz programı ile başlayabilirsiniz. 4 Harekette Daha Kuvvetli Omuzlar. […]

Comments are closed.