4 HAFTADA DAHA DAYANIKLI BİR VÜCUT

Kendi vücut ağırlığınızı kullanarak sadece bölgesel gerimi ve kasları aktif hale getirebilirsiniz. Bu sayede vücudunuzu bölge bölge aktif hale getirip bölgesel kaslarınıza basınç uygulayarak kas direncinizi arttırabilirsiniz. Plank hareketini uyguladığınız saniyeler boyunca kalça ve bel bölgenizi aynı yükseklik seviyesinde tutmanız gerekmektedir. Ne yukarıda ve aşağıda aynı hizada durması içinde karın kaslarınızı iyi kullanmanız gerekecek.
Kalça sıkma egzersizinde kalça kaslarınızı aktif hale getirirken karın ve bel bölgenizde size bu hareketi yapmanızda destek olacaktır bu sayede aynı anda bir çok farklı bölgeyi çalıştırmış olacaksınız. Bu hareketi yapacaksanız bel probleminizin olmaması gerekiyor. Bel problemi olanlar doktora danışmalıdır.
Ön bacak esnetme de ise hem kaslarınızı hem esnetecek hemde uyguladığınız dirençle kalça kaslarınızı aktif hale getireceksiniz. Her iki bacağınızı da eşit saniyelerde aynı şekilde tutmanız gerekiyor. Bu sayede ön bacak kaslarınız eşit çalışmış ve esnekliğe kavuşmuş olacaktır.
Karın esnetme hareketiyle karın kaslarınızı hem aktif hale getirecek hemde çalıştırmış olacaksınız. Esneyen karın kasları zamanla gerilmeye başlayacak ve dayanıklılığını ikiye katlayacaktır.
Sırt esnetme hareketinde sırt ağrısı olanlar için çok rahatlatıcı ve yapılması gerek bir harekettir. Özellikle günlük hayatta ofis veya masa başı  işlerde çalışanların en büyük problemi olan sırt ağrısı, sırt bölgesinin dayanıksız ve kuvvetsiz olmasında kaynaklanıyor. Bu antrenman programı ile daha esnek ve dayanıklı sırt kaslarına sahip olabilirsiniz.
Bu hareketin devamı ve daha çok sırt bölgesinin aşağısını yani bel bölgesini de çalıştırmaya yardımcı olan Kedi-Deve hareketi karın ve bel kaslarını aktif ederek yapılan bir harekettir. Bu hareketlerin hepsiyle birlikte düzenli nefes alıp vermek çok önemlidir.
Antrenman Programını İndirmek İçin; [wpdm_file id=5]
Kondüsyon Egzersizleri- monthly fitness -  aylık fitness -
 
 

Önerilen Makaleler