2015’te kadınlar zorunlu kalmadıkça bıçak altına yatmak istemiyorlar. Gelişen estetik cerrahisinde en gözde tercihler ameliyatsız operasyonlar. Bu yılında estetik trendleri doğal ve dikkat çekici olmaktan yana…
HERKESİN VAZGEÇİLMEZİ BOTOKS
Botoks bu yıl da kadınların vazgeçilmezi. Son zamanların en çok tercih edilen estetiklerden biri olmasının en büyük sebebi, bıçak altına yatmadan kırışıklıklardan kurtulup daha genç gözükmenizi sağlıyor oluşu. Bu mucizevi dokunuştan kadınlar en çok göz çevresinde oluşan kırışıklıklardan kurtulmak için yararlanıyor. Daha kalkık kaşlar, daha çekik gözler isteyenler tek işlemle hem bakışlarını derinleştiriyor hemde kırışıklıklardan kurtuluyor
GENÇLİK İKSİRİ: KÖK HÜCRE ENJEKSİYONU
Bu işlem son zamanlarda kadınlar için gençlik iksiri niteliği taşıyor. Yenilenen taze ve genç bir cilde sahip olmak kırklı yaşlardan sonra bir çok kadın için mucizedir. Bu işlem sayesinde daha genç bir cilt hayal değil. Kök hücre enjeksiyonunda vücudun en çok yağ bulunan bölgelerinden basen ve göbek gibi, yağlar alınarak kök hücreleri laboratuvar ortamında çoğaltılır ve yüze enjekte edilir. İşlem sonunda direkt olarak sonuç göremezsiniz. Botoks gibi etkisini çabuk gösteren yada yüzde büyük değişimler yaratmaz. Cildin operasyondan sonra daha diri ve genç görünmesini sağlar.
 
2015 estetik trendleri monthly fitness
KAŞ ESTETİĞİ ÖN PLANDA
Kaşların daha belirgin olması için dövme yaptırmak eski moda artık. Kadınlar daha doğal görünümleri tercih ediyor. Bunun için bu yıl da sıkça tercih edilen kaş ekimi en doğal görünümü kazanmak için ideal bir çözüm. Kaşını kalınlaştırmak isteyenlerin saç kökleri kaşlara dikiliyor ve bu sayede kaş istenilen şekle, kalınlığa sahip oluyor. Saç ekimiyle çok benzeyen bu yöntem sayesinde kaşlar çok doğal bir görünüm kazanıyor. Saç kökleri ilk bir yıl içerisinde uzamaya devam ettiği için kaşların düzenli olarak kesilmesi gerekiyor. Birinci yılın sonunda saç kökleri kaş kökleriyle uyum sağlamaya başlıyor ve kaşlardaki uzama sona eriyor. Operasyon sonrasında kaş etrafında oluşan kızarıklıklar ilk bir hafta içinde antibiyotik kremlerle normale dönüyor.
 
DOĞAL GÖĞÜSLER REVAÇTA
Bu yılda göğüs estetiği kadınların vazgeçilmezi. Bıçak altına yatmaktan korkan kadınlar bile daha doğal ve güzel göğüsler için bir kerelikte olsa ameliyatı göze alıyorlar. Büyük ve yuvarlak göğüslerden sıkılan kadınlar daha doğal ve orta boy göğüsleri tercih ediyor. 2015’de damla göğüs hem erkeklerin hemde kadınların en çok beğendiği göğüs şekli oluyor. Bu nedenle de göğüs estetiğinde en çok tercih edilen de damla göğüsler. Damla göğüslerle birlikte en çok tercih edilen birbirine yakın ve dik göğüsler ince yapılı kadınlarda daha çok ön planda. İri ve bölgesel yağlanması olan kişilere bel ve basen bölgesindeki yağların alınıp göğüslere enjekte edilmesi öneriliyor. Bu sayede tek operasyonda hem daha ince hemde daha güzel bir görünüm kazanmış oluyorlar.
2015 estetik trendleri monthly fitness
POPO PROTEZİ PLAJLARDA
Bu yıla damgasını vuran “Squat Girl” modası daha büyük ve kalkık poponun moda olmasını sağladı. Artık ince ve küçük popodan sıkılan kadınlara farklı alternatifler sunan estetik merkezleri fazlalığı olan kadınların basen, karın gibi bölgelerindeki fazla yağları popoya enjekte edebildiği gibi direkt  olarak popo proteziyle de istenilen görünümü sağlıyor.  Enjekte edilen yağlar çok fazla kalıcı olmadığı için popo protezi çok daha etkili bir tercih oluyor.

Önerilen Makaleler