Kendini şımartabileceğin 15 dakikada hazırlanan sütlü bakım tarifleri
Bakım yapmak için bahane aramana gerek yok. Kendine zaman ayır ve keyifli anlarını vücudunla paylaş. Ona hak ettiği değeri ver, o da sana istediğin görünümü sunsun. Bunlar içinde çok zahmet etmene ya da çok para harcamana gerek yok. Kendine ve vücuduna 15 dakikanı ayır ve elindeki malzemelerle bakım kürlerini hazırla. Doğanın sana sunduğu bitkiler, maddeler, gıdalar en iyi bakım ürünlerin olsun. Sütlü bakım tarifleri ile bu ay cildimizi kışın yıpratıcı ve kurutucu etkisinden koruyoruz.
 
KURU CİLT İÇİN NEMLENDİRİCİ SÜT BANYOSU
Süt banyosu derinlemesine temizler ve epidermisin hassasiyetine zarar vermediği için cildi kurutmaz. Deniz tuzu ölü derinin atılmasına ve kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.
Bu karışımı haftada bir kez duşta yapmanız yeterli olacaktır.
Not: Bu karışımı yüzünüze kesinlikle uygulamayın. Sadece vücudunuza ve ayaklarınıza uygulayın.
Malzemeler:
  • 1lt süt,
  • 1 kahve fincanı deniz tuzu,
  • ½  fincan bal,
  • Boş su şişesi veya çalkalama, karıştırma kabı
  • Dilerseniz bebeyağı kullanabilirsiniz.
Hazırlanışı: Boş çalkalama kabının içine bütün malzemeleri koyun ve iyice çalkalayın. Çalkalama sonucu ortaya köpüklü bir karışım çıkacaktır. Banyoda duş aldıktan sonra bu  köpüklü karışımla vücudunuzu ovun ve durulanın. Cildinizdeki bebeksi yumuşaklık hemen ortaya çıkacaktır. İşlemin sonunda dilerseniz bebeyağı ile vücudunuzu yağlayın ve tekrar durulandıktan sonra kurulanın. Cildiniz daha da güzel olacaktır.
 
SÜTLÜ NEMLENDİRİCİ YÜZ MASKESİ
Kuru ve nemsiz bir cilde sahipseniz, bu maske sizin için ideal. İçerisinde bulunan yumurta sarısı cildinizi besler ve cildinizin yenilenmesine yardımcı olur. Süt ise nemlendirerek yumuşaklık verecek ve sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.
Malzemeler:
  • 1 adet yumurtanın sarısı
  • 1 yemek kaşığı süt.
  • Temiz ince bez (yüzü örtmek için)
Hazırlanışı: Temiz bir kapta yumurta sarısını ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı göz çevreniz ve dudaklarınız haricinde tüm cildinize yayın. Sırtüstü düz bir şekilde uzanın ve cildinizin üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika gözlerinizi dinlendirerek bekleyin. Nemli bir bez ile yavaş hareketlerle maskeyi cildinizden silerek çıkartın. Daha sonra, sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüze şok yapın. Dilerseniz ev yapımı tonik ile veya gül suyu ile cildinizi pamuk yardımıyla silerek rahatlatın.
 
 
CİLT TEMİZLEME SÜTÜ
Makyaj temizleyen ve gözeneklerin hava almasını sağlayan temizleme sütünü evde kendin yaparak, cildine güvenle uygulayabilirsin. Doğal ve evde kolayca tedarik edebileceğin ekonomik ürünlerle sağlıklı ve güzel olma zamanı.
Malzeme:
  • 1 adet salatalık
  • 1 su bardağı süt
Uygulama:
Salatalığı yıkayın temizleyin ve rendeleyin, 1 su bardağı sütü tencereye alın ve salatalıkla karıştırarak kaynatın. Kaynayan karışımı süzün ve ayrı bir kapa alın. Bu karışımı her gün rahatlıkla sabah ve akşam olmak üzere cildinize uygulayabilirsiniz. İçerisinde süt olduğu için karışımın ömrü 1 haftadan azdır.
 

Önerilen Makaleler