10 BASİT ADIMLA İNSTAGRAM İLE ZAYIFLA

Bugünlerde nerede olsak masadaki, yan masa hatta bulunduğumuz ortamdaki her topluluktaki konu aynı;  ‘kolay zayıflama yöntemleri, hangi yöntem doğru, hangisi daha hızlı kilo kaybettirir?  Aslında konunun bu olması da gayet normal çünkü yaza girerken hedef kiloya ulaşılamadı ise,  bir de üstüne yaz tatilinde, Kurban Bayramı’nda eklenen kilolar geldiyse hissettiğiniz sıkıntı katlandı demektir. Sakın üzülmeyin her şeyin bir çaresi var. Peki ne yapmalıyız? Nereden başlamalıyız? Hangi yöntemi kullanmalıyız? Dediğinizi duyar gibiyim. Tabii ki bunun milyonlarca farklı yanıtı var, her biri de kendi içinde doğru yöntem ve kurallarına riayet edilirse kişiyi hızlıca zayıflatabilir.Fakat burada önemli olan o diyet veya beslenme programında belirlenen kurallara tam olarak uymanız gerekliliğidir. Listeleri kendinize göre revize etmeden onu yazan kişinin yazdığı şekilde kullanın. Revize etme ihtiyacı duyduğunuz bir liste bilin ki size uygun değildir. Uzun vadede onu uygulamanız mümkün olmayacaktır. Size uygun başka bir seçeneğe geçiniz.

Belirtmeden geçemeyeceğim bir konu var ki; arkadaşınızın 20 kiloyu rahatlıkla verdiği ama sizin veremediğiniz hatta bu nedenle kendinizi başarısız gördüğünüz suçladığınız yöntem belki de sizin doğru yönteminiz değil. Her zaman her konuda tekrar ettiğim bir söz vardır. ‘Yanlış trene binerek doğru istasyona ulaşmaya çalışmak umutsuz bir çabadır.’ Diyelim ki bir trene bindiniz, sizin ulaşmak istediğiniz istasyon o trenin geçeceği bir istasyon değilse o istasyona gideceğinizi düşünmek ne kadar doğru mu? Böyle bir durumda iseniz en yakın istasyonda inmeyi bilmek ve doğru treni bulmak için denemeye devam etmek gerekir.  Yöntemin doğruluğu da onu uygulayacak kişinin seçimine bağlıdır. Bu dönemde neyi doğru buluyorsa onu uyguladığında zaten fazla kilolar hızlıca gidecektir. Sorun o sürekliliği yapamamanızda ise; içinizdeki başarabilirsin duygunuzu arttıracak birinden destek alabilirsiniz. Bu kişi yaşam koçu, beslenme uzmanı, personal  trainer olabileceği gibi alttaki yazıda anlatacağım yeni edineceğiniz instagram arkadaşlarınız da olabilir.

Bu yazıda en yeni ve maliyetsiz yöntemden biri olan ‘İNSTAGRAM İLE ZAYIFLA’  yönteminden bahsedeceğim. Unutulmaması gereken en önemli adım her zayıflama yöntemi gibi bunun da istikrarlı bir şekilde gereklilikleri uygulanırsa olumlu sonuç vereceğidir. Son bir yılda bu şekilde sayamayacağım kadar çok kişiyi takip ettim, hepsi de zayıfladı bir kısmı bu yöntemlerle zayıflamaya devam ediyor. Siz de şu ana kadar istediğiniz kiloya inemediyseniz bu yöntem sizin aradığınız doğru yol olabilir. Neden olmasın? Zayıflamaya hazırsanız başlıyoruz. İşte adımlar :

1.Öncelikle bir akıllı telefona(smart phone) ihtiyacınız var. Yoksa bir tane edinin.

Yeni alacaksanız size kullanımı en kolay geleni seçin. Kullanım kolaylığı kişiden kişiye değişiyor. Bu nedenle siz mağazada inceleyerek hatta bu tip uygulamaları nasıl çalıştırdığını sorarak satın alın.

2.İnstagrama kayıt için e-mail adresine ihtiyacınız var. Bu adres mevcutta kullanacağınız bir e-mail adresi olabileceği gibi yeni alacağınız bir e-mail adresi de olabilir. Eğer bu hesapta paylaştıklarınızı sizi tanıyan hiç kimse görsün istemiyorsanız bu mail adresinin daha önce kullanmadığınız yeni bir mail adresi olmasında fayda var.

3.İnstagram uygulamasını telefonunuza indirin.

4.Kendinize bir kullanıcı adı seçin.

Kullanıcı adınız mutlaka kendinize seslenilmesinden keyif alacağınız bir seçim olsun. Olumsuz kullanıcı adları sizi motive etmekten ziyade strese sokacaktır. Hedef55, yenihedef50, bukezzayıflıyorum, zayıflıyorummutluyum vb gibi.

5.Sahip olduğunuz e-mail adresi ve kullanıcı adı ile İnstagrama üye olun.

6.Profil bilgilerinizi doldurun. Eğer tanınmak istemiyorsanız sadece seçtiğiniz kullanıcı adı bilgilerini ilgili alanlara doldurabilirsiniz.

7.Kilo ile ilgili tüm bilgileri ‘i’ ile başlayan satıra girebilirsiniz. İlerde sizin takip ettiğiniz kişiler olacağı gibi sizi takip edenler de olacaktır.

Örnek:

Yaş:26 Boy: 1.65

Başlangıç Kilo(BK):70   1.Hedef : 65       2. Hedef: 60        3.Hedef:55

Karatay diyeti, Alkali Beslenme, … diyetisyen listesi vb. şeklinde seçtiğiniz beslenme şeklini de paylaşabilirsiniz. Hedefleriniz gerçekleştikçe hedeflerinizin yanına tarih atarak ne kadar başarılı odlunuzu görün.

8.Şimdiki görüntünüzün resmini çekin. Bu resim 3 açıdan yani önden, yandan ve arkadan çekilmiş olsun. Unutmayın şu anki görüntünüz bu süreçte geçicidir ve ‘before-after’ yaparken ne kadar yol aldığınızı görmeniz için gereklidir. İnstagrama ilk açtığınızda yüklemeye cesaret edemiyorsanız dahi bir kenarda şimdilik dursun çünkü emin olun bu adımları uygularsanız çok kısa bir zamanda ilk hedefe ulaşıp 1. Before-after fotoğrafınızı takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

9.Artık bir instagram kullanıcısı oldunuz. Profilinizi doldurdunuz. Peki şimdi ne yapacaksınız? Aşağıdaki yazdığım yöntemlerden birini kullanarak her yediğinizin resmini paylaşacaksınız. Öncelikle kendinize sonra da sizi takip eden destekleyen ve sizin desteklediğiniz arkadaşlarınıza dürüst olacaksınız. Sağlıklı veya sağlıksız olsun fark etmez her yediğinizi paylaşmak kararlılığınız bir süre sonra sizin isteyerek sağlıklıları seçmeniz yönünde de yardımcı olacaktır. Hatta belli rejim listesi uygulamaya hazır değilseniz dahi sadece ne yiyorsanız onu paylaşın bir süre sonra  sizde sağlıklı yiyeceklerinizin resmini, tariflerini paylaşmak isteyeceksiniz. İşte yediklerinizi paylaşabileceğiniz  seçenekler;

  • O andan itibaren her yediğiniz yemeğin resmini çekerek instagrama ekleyebilirsiniz.
  • Bütün gün yediklerinizin resmini çekerek akşam bu fotoğraflardan yapacağınız klajı paylaşabilirsiniz.
  • Gün sonunda yediklerinizi yazdığınız notun fotoğrafını paylaşabilirsiniz.

10.Kendinize instagram üzerinde desteklendiğiniz ve sizin de isteyerek desteklediğiniz yeni bir arkadaş gurubu kurun. İnstagramdaki adlarıyla ‘takip edilen’ ve ‘takipçiler’ edinin. Yeni arkadaşlarınıza karşı siz onlardan ne bekliyorsanız her zaman öyle davranın. Destekleyici ve kibar olun. Unutmayın hepinizin ortak bir amacı var. Zayıflamak ve sağlıklı olmak. Kendinizi onlarla kıyaslamadan her zaman verdikleri kilolarla siz de mutlu olun. Mutluluk bulaşıcıdır ve çok kısa zamanda o da sizin verdiğiniz kilolar için sizin adınıza mutlu olacaktır.

Artık bir instagram kullanıcısı olduğunuza ve adımları öğrendiğinize göre kolay gelsin. Bol kilo kaybettiğiniz sağlıklı günler dilerim.

Önerilen Makaleler