Benan Terzioğlu ve yeni markası Qimu Bag

2 min


1-Qimu‘nun anlamı nedir?

Qimu Çin mitolojisinde Buda’nın çantasını ifade eder. Manevi anlamda geçmiş zamanın tohumlarını barındırdığından aynı zamanda hayatın başlangıç nefesini sembolize eder.
      2-Qimu Baq’in başlangıç hikayesinden biraz bahsedebilir misiniz?
İkimizde tasarım odaklı insanlarız. Ben Benan Terzioğlu Mimarlık mezunuyum. Ben Esin Terzioğlu Hukuk mezunuyum fakat yıllar boyunca tasarımı ön planda tuttum. Sonunda  bu özelliğimizi her ikimizin de birikimlerini aktarabileceğimiz bir alana taşımaya karar verdik. Anne- kız beraber çalışmaktan zevk aldığımız gibi birbirimizden çok şey öğrendiğimiz bir yol hikayesi aynı zamanda Qimu…

            3- Qimu Bag’in  tasarımlarını kim yapıyor ve nelerden ilham alıyorsunuz?
Her ikimizde tasarımda katkıda bulunuyoruz. İkimizde tasarımı farklı noktalarda devralıyor ve geliştiriyoruz. Beraber gelecek sezonun ana temasını, ihtiyaçları ve konsepti belirliyoruz. Sonra 5 aya yayılan bir çalışma sürecine giriyoruz.
İlhamımızı seyahatlerden ,sanattan ve mimariden alıyoruz. Ayrıca moda dünyasının öne çıkan trendlerini de göz önüne almaktayız.
             4- Qimu Bags’i diğer tüm çantalardan ayıran en büyük özellik nedir?
Çıkış noktamız olan hafiflikten hiç vazgeçmiyoruz. Amacımız yüksek kalitede ki deriler ile olabildiğince hafif çantalar yaratmak. Gerek büyük boylar olsun, gerek küçükler olsun hepsi son derece hafiftir. Kullanıcılarımıza çanta taşımanın bir yük olmadığı duygusunu vermek istiyoruz.
           5- Yeni sezonda Qimu Bag severleri neler bekliyor?
Bu Yaz için renk renk micro çantalar ürettik. Q tasarım temalı Qaila modelimizin yaz için küçük boyu Micro Qaila’yı kullanıcılarımızın beğenisine sunduk. Yaz akşamları, düğün, parti gibi birçok etkinlik için tercih edilecek micro çantalarımızın yanısıra seyahatlerde ve günlük kullanımda Qimu Bags tutkunlarının vazgeçmediği Hemithea modelimizin de daha büyük boyu her mevsim için ideal.

Arkadaşlarınla paylaş!