Elisabeth Mas Röportajı – Monthly Fitness


Elisabeth Mas - monthly fitness dergisi 2

@MissMassBlog olarak instagramdan tanıdığımız Katalan Güzel Elisabeth Mas hem sporcu, hem anne, hem de tasarımcı kimliği ile ön planda. Her gün kızı Mia ve köpeği Aspen ile bebek sahilde koşarken karşılaşabileceğiniz güzel model, sağlıklı beslenme, moda ve spor hayatını nasıl dengede tutuğunu anlattı!

1 Bir gün boyunca sabahtan akşama neler yiyorsun? Nasıl bir beslenme düzenin var?
Diyet yapmıyorum sadece sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum. Sağlıklı beslenmeyle birlikte kendimi şımartacak sevdiğim şeyleri de yiyerek dengede tutuyorum. Sağlıklı beslenme en iyi diyet yöntemidir.

2 Haftada kaç gün, ne tarz egzersizler yapıyorsun?
Bu aralar muhteşem bir koşucuyum 🙂 dışarıda spor yapmayı tercih ediyorum açıkçası çok seviyorum. Evim sahile yakın olduğu için kızım Mia ve köpeğim Aspen’i yanıma alıp rahatlıkla sahilde koşabiliyorum.

3 Cildine nasıl bir bakım uyguluyorsun? Cilt konusunda hassas olduğun noktalar neler?
Ayda bir cilt temizliğine gidiyorum. Gün içinde krem sürüyorum ama gününe göre kullandığım kremler değişiklik gösteriyor. Düzenli uyguladığım bir rutinim yok açıkçası.

Elisabeth Mas kim

4 Çok merak edildiği için soruyorum Elisabeth, boyun kaç? 🙂
Çok uzunum, 1.81 🙂

5 Kaç yaşında hamile oldun? Hamilelik sürecinde kaç kilo aldın, nasıl verdin kiloları?
29 yaşımda hamile kaldım. Hamileliğim boyunca 11 kilo aldım ve emzirmeyi bıraktıktan sonra vücudum fazla kilolarımdan rahatsız olmaya başladı ve bu kiloları daha fazla taşımaması gerektiğini hissetti. Ekstra bir efor sarf etmeden kilolarım zamanla gitmeye başladı. Tabi sağlıklı bir yaşam tarzı ve sportif bir kadın olmanın bu konuda etkisi çok büyük.

6 Hem anne hem de başarılı bir iş kadını olarak hayatını dengelemek için nasıl bir program yapıyorsun, bu konuda kadınlara neler önerirsin?
Günümüzde kelimenin tam anlamıyla Süper Kadın olmak zorundayız. Bizden beklenen en iyi eş, en iyi anne ve iş hayatında başarılı olmak için gerçekten hazır olmalıyız. Bu nedenle asla pes etmeyin ve bu koşuşturmanın tam anlamıyla tadını çıkarmaya bakın, hayat çok kısa ve başaracak çok şeyimiz var.
Dengede tutmaya çalışmıyorum sadece yapabildiğimin en iyisini yapmaya çalışıyorum ve bu beni gereçekten çok mutlu ediyor.

Elisabeth Mas - monthly fitness dergisi

7 İstanbul’da seni en çok çeken şey ne oldu?
Her şey! Bu şehir beni gökyüzü kadar limitsiz hissettiriyor.

8 Modaya ilgin nasıl başladı? Markandan bize biraz bahsedebilir misin?
6 yaşımdan beri modellik yapıyorum. Bu nedenle moda endüstrisinin içine doğdum diyebiliriz. Fashion benim hayatım. Çok küçük yaştan itibaren bu sektördeyim ve gerçekten yaratıcı bir iş ve ben modanın içerisinde bir şeyler yarattığım zaman kendimi buluyorum. En yakın arkadaşım Andrea ile ortak bir markamız var ilk başta unique blazer ceketlerle başladık, şuanda full line olarak devam ediyoruz.


Like it? Share with your friends!

İlginizi Çekebilir

Daha Fazla: MF RÖPORTAJ

Bunları Unutma